FACESTARSex a vztahyLÍBÁNKY PO LETECH: 4 ZPŮSOBY, JAK VRÁTIT DO VZTAHU TOUHU A VÁŠEŇ

LÍBÁNKY PO LETECH: 4 ZPŮSOBY, JAK VRÁTIT DO VZTAHU TOUHU A VÁŠEŇ

 

 

Páry, které mají před svatbou, se často obávají, že jejich sexuální život pohasne, protože jim to řekli již nějakou dobu sezdaní přátelé. Jakmile opadne zamilovanost, přijdou hádky o to, kdy a jak často. Je to pravda? Pokud máte krásný sexuální život plný vášně, určitě budete chtít vědět, jak si ho udržet.

Je pravda, že sexuální život každého páru prochází různými stadii a že stadium nového vztahu jednoho dne pomine. Sex v manželství se mění, vyzrává, zlepšuje se, ale také dochází k pauzám. Také ej pravda, že můžete mít silný sexuální, vášnivý, erotický vztah plný života, vzrušení a naplnění a pomůžou vám k tomu tyto čtyři kroky:

1. Vezměte na vědomí, že sex v dlouhodobém vztahu je jiný než sex v novém vztahu

Skvělý sex v manželství je založen na tom, že vy dva budete mít po celou dobu společného života erotické zážitky. Některé budou úžasné, jiné uspokojivé a najdou se i špatné.

Pro mnohé páry je těžké smířit se s tím, že nemají vždy stejně velkou touhu. Často je to tak, že jeden z parterů ji má silnější a druhý prostě souhlasí. Na tom není nic špatného, je to naprosto normální. Svou roli zde hraje věk, stres, hormony, někdy i nemoci a léky. Kromě toho, že tyto věci ovlivňují vaši touhu po sexu, ovlivňují také vaši schopnost dosáhnout vyvrcholení. Takový sex je třeba doplnit kreativitou, porozuměním a větší ochotou dávat, a to samozřejmě na straně toho, kdo sex vyžaduje.

2. Uvědomte si, že sex neznamená jen pohlavní styk

Sexuální život v dlouhodobém vztahu, to je široká škála intimity a doteků. Když se smyslně, eroticky dotýkáte, nemusí to ještě znamenat, že musí také dojít k pohlavnímu styku. Když nebudete spojovat doteky a sex, bude to pro váš vztah osvobozující.

Někdy ani o styku nemůžete uvažovat (když si zlomíte nohu, zraníte záda, nebo máte krátce po porodu), ale intimních doteků se nemusíte zdržovat. Domluvte se s partnerem, že v dotecích dosáhnete určité úrovně a dál už nepůjdete.

3. Plánujte si sex

Na toto téma se vedou časté debaty. Nebude plánovaný sex postrádat vášeň? Když budete s partnerem či partnerkou sex plánovat, říkáte tím, že je pro vás důležitý a že si chcete na druhého udělat čas. Nečekáte jen, zda budete mít na konci dne ještě nějakou energii. Plánování také přináší očekávání. Nalaďte se představami a vezměte si speciální prádlo. Zkuste si několikrát sex naplánovat a uvidíte, zda to bude ve vašem vztahu fungovat.

4. Buďte spontánní a zkoušejte nové věci

Plánovat si spontánní sex, to zní zvláštně a zdá se to nemožné. Spontánnost ovšem nemusí znamenat, kdy máte sex, ale co děláte. Vášeň a touha vychází z neznámého. Je důležité, abyste každý měsíc přidali do svého sexuálního života něco nového. Nemusí to být nic „velkého“. Stačí malé věci – menší změna polohy nebo místa, jiný rytmus, jiné osvětlení, ponechání oděvu atd. Tyto malé změny přinesou znovu do vašeho vztahu trochu neznáma a vášně.

Rada na závěr

Možná budete muset pozměnit svou definici sexu. A jako vždy, i o těchto čtyřech krocích si s partnerem či partnerkou promluvte. Jednou z nejdůležitějších věcí je o sexu a o svých přáních, touhách a potřebách s tím druhým mluvit.

 

Související články