Léto v září? Dovolená u Rudého moře jako u nás v létě

Pokud jste nestihli letošní dovolenou a máte obavy vyrazit na jih Evropy, zkuste Rudé moře. Podzim přeje vzdálenějším plážovým destinacím, jako je právě Egypt a to jak teplotami, tak i cenou.

Rozhodujícím faktorem při výběru dovolené může být i doba letu, v případě Egypta se jedná o pouhé čtyři hodiny, které se v letadle dají vydržet, stejně tak vás nerozhodí hodinový časový posun po příletu. Pokud právě vybíráte dovolenou, která zahrnuje odpočinek v luxusním prostředí, křišťálově čisté moře a nespočet atrakcí pro děti, pak je exotický Egypt jasnou volbou.

Egypt doslova voní exotikou a africkým kořením. Láká na atmosféru jiné civilizace, architektury a modliteb, které protínají ulice vonící po datlích. V Egyptě se soustřeďují úctyhodné kulturní památky, včetně jednoho z divů světa, většina turistů sem ale míří za mořem a odpočinkem. Není divu, slunce zde svítí každý den a díky proslulým potápěčským lokalitám je Rudé moře atraktivním místem pro potápěče. 

Oblíbené destinace Hurghada a Marsa Alam ležící na pobřeží Rudého moře jsou posety hotely, které nabízí luxus a opravdový zážitek. Odpočinout si můžete u obrovských bazénů, nechat se hýčkat v hotelových lázních, či si pochutnat na afrických delikatesách v místních restaurací. Zážitkem pro všechny je pak tradiční orientální zábava s exotickými tanečními vystoupeními. Nezapomeňte ochutnat tradiční vodní dýmku.

Vítejte v ráji

Marsa Alam je nové město s lokálními trhy s potravinami, pár restauracemi a žádným centrem. Je to původně rybářská vesnice vzdálená více, jak 200 km jižně od Hurghady. Do Marsa Alam se jezdí vedle relaxace u bazénu či v moři i potápět. Díky blízkosti korálových útesů můžete celé hodiny z hladiny moře pozorovat pestrobarevný svět pár metrů pod vámi. Pokud budete mít chuť najděte si Dolphin House, místo, kde strávíte den ve společnosti přátelských delfínů.

Když přijdete k moři, přivítají vás vlny a silný vítr. Vstupy do otevřeného moře jsou přes molo. Pokud je příliv, dá se využít mělkých lagun k osvěžení. Když se moře i vichr nakonec uklidní, nastává čas pro ten pravý podmořský ráj. Tisíce pestrobarevných rybek a korýšů čekají pod hladinou průzračné vodní hladiny. Podvodní mořský svět lze jednoduše objevit zapůjčením šnorchlovací a potápěcí výbavy, která je jednoduše dostupná na téměř každé pláži.

Dalším výletem, na který se v oblasti Marsa Alam můžete vydat, je cesta na pláž Abu Dabbab. Kouzlo tohoto místa zajišťuje vodní savec Dugong, který se živí mořskou trávou na dně moře. Většinou žije v hloubce 1-10 metrů, proto je snadné ho zahlédnout i při šnorchlování. Ze břehu lze zjistit místo jeho domova pomocí kruhů, které vytvářejí, když se vyplave na hladinu nadechnout.

Městečko Al Quseir

Součástí oblasti, pouhých 20 minut od letiště, je i městečko Al Quseir, které bylo nejdůležitějším obchodním a exportním městem Rudého moře. Velký význam mělo i pro poutníky cestující do Mekky. Jedno z pravidel dobrého muslima je, alespoň jednou za život navštívit Mekku a právě z Al Quseiru vyplouvaly lodě plné poutníků. 

Egypt naplno

Upřednostňujete aktivní dovolenou? Milovníci historie nesmí vynechat výlet do Gízy, kde se zastavil čas. Prozkoumejte krásy starověkých pyramid, které vznikly za zlatých časů faraónů, to vše pod dohledem tajemné Sfingy. Další zastávku doporučujeme nejstarší egyptské město Luxor, kde se zachovaly ty nejdůležitější pamětihodnosti starého Egypta jako Údolí králů, Údolí královen a zádušní chrám královny Hatšepsut. 

Tísíc a jedna noc

výběr hotelů z oblasti Hurghada a Marsa Alam (cketi.cz)