Léto je u konce: Opálené pokožky se vzdát nemusíte!

Storyblocks

Přestože se na nás sluneční paprsky ještě čas od času podívají, na nějaké velké opalování už to není. Doba chytání bronzu je prostě zase na nějakou dobu pryč a tak je na čase, říc si, jak se o opálení starat, aby nám vydrželo co nejdéle.

Nebudeme si lhát, u moře jste strávila 80% času opálování a teď se s ním máte rozloučit? Opálené tělo je po všech stránkách tak nějak hezčí. Navíc, není skvělé být i v zimní bundě a čepici prostě výrazná a krásně bronzová? Pojďme si tedy připomenout, jak se o opálené tělo starat a jak si zajistit bronzový nádech až do Vánoc.

Bez hydratace ani ránu

SynCare arganový olej
SynCare arganový BIO olej zakoupíte v lékárnách či kosmetických salonech.

Pro udržení si bronzového opálení je opravdu nejdůležitější hydratace a to jak z venku, tak ta zevnitř. Nejjednodušší je tedy pít dostatek tekutin, tělo zbytečně nemáčet v horké vodě, jelikož ta vysušuje a v neposlední řadě používat hydratační přípravky.

Tělo se musí pravidelně promazávat, aby pokožka zůstala hebká a krásně čokoládová. A právě s tím vám můžou pomoci oleje. My máme vyzkoušený ten od firmy SynCare. 100% BIO arganový olej, který má ty nejideálnější regenerační vlastnosti a péči zajistí nejen pokožce těla, ale i obličeje a nezapomene ani na sluncem vysušené vlasy. Každá čokoládová princezna by tedy měla mít tento produkt ve své koupelně.

Zákaz peelingu je velký mýtus…

Pokud jste slyšela, že používání peelingu je špatné a opálení si tím zkazíte, jste na omylu. Je sice pravda, že na čerstě opálenou pokožku vhodný není, ale po pár dnech není jediný důvod ho nepoužívat. Správně byste se měla peelingovat jednou týdně, nejen, že budete mít hebkou pokužku, bez šupinek a odstraníte odumřelou kůži, vaše opálení se krásně sjednotí a zvýrazní se.

Peeling je povolen
Peeling ano, ovšem na depilaci na nějakou dobu zapomeňte. Sáhněte raději po klasické žiletce.

A pár rad na závě? Vyhněte se obloukem samoopalovacím krémům. Pokud už chcete nějaký použít, vždy s ním zacházejte opatrně. Vždy je nutné mít zvlášť samoopalovák na obličej a zvlášť na tělo, správně ho nanášet a nechat zaschnout. V neposlední řadě je klíčové i po kterém samoopalováku sáhnete.

Při cestě za dlouhotrvajícím opálením byste se také měla vyhnout depilaci, jelikož s odstraněním chloupků dojde i k odstranění vrchní části kůže, což je už pro opálení fatální. Na vaší poličku se tedy budou muset opět vrátit žiletky či elektronické epilátory.