FACESTARKrásaLetní hydratace: Známe pádný důvod, proč je tak důležitá!

Letní hydratace: Známe pádný důvod, proč je tak důležitá!

Trápí vás již delší dobu vysušená pokožka těla i pleti a nevíte, jak a čím ji hydratovat? Vyzkoušejte naše rady, jenž se osvědčily.

Zbavte se špatných návyků

Po ránu kávička, pak dlouho nic, k obědu možná sklenka vody, zase dlouho nic, odpolední káva a večer nepříjemná bolest hlavy a únava. Je vám to povědomé? Stále jsme se ještě nenaučila řádně pít. Dodržovat pitný režim je důležité z mnoha důvodů. Kromě zdravotního hlediska však prospívá i naší pleti.

Je-li vody málo, působí obličej unaveně. Doslova jako zvadlá květina. A to přece nechceme! Dodržováním pitného režimu, tedy jak odborníci radí 2 – 3 litry vody denně (káva a alkohol se do tohoto množství samozřejmě nepočítají), se na unavené pleti projeví okamžitě. Nemusíte dlouhé týdny čekat na výsledky, jako když držíte dietu nebo testujete nový krém proti vráskám. Voda účinkuje okamžitě. Zkuste si to.

Naučte se pít a omládněte

Pokud patříte mezi ty, co si na pití vzpomenou až večer, když se dostaví žízeň, zkuste malý test: postavte se před zrcadlo a zhodnoťte svou pleť (ráno či večer, kdy je bez nánosu make-upu). Postrádáte svěžest, pevnost, jas? Není se čemu divit. Používáte kvalitní zmatňující kosmetiku, ale stejně máte během dne problém s nežádoucím leskem nosu, či celého obličeje? Na vině není špatný typ plyti, tedy mastný, jak se milně mnoho žen domnívá. Může za to nedostatečná hydratace.

Třídenní test

Ráno, hned po probuzení, vypijte sklenku čisté vody. Můžete si ji dochutit ovocným džusem, který vám dodá více energie. Chcete-li si dát kávu, pamatujte na to, že každý šálek kávy byste měli vykompenzovat sklenicí vody. V práci si na pracovní stůl postavte minimálně litrovou lahev vody (ideálně o objemu 1,5 litru) a pijte. Jakmile ji budete mít na očích, nebudete na pitný režim zapomínat. Pravidelný přísun tekutin také oddálí únavu. Vyrazíte-li večer na sklenku s přáteli, opět platí obdobné pravidlo jako u kávy – každá sklenka vína = sklenka vody navíc.

Neponocujte, po příchodu domů si dopřejte další doušek a jděte spát. Snažte se tento režim dodržovat několik dní. Výsledek vás překvapí. „Zrcadlo, zrcadlo, kde jsou mé pytle pod očima? Já jsem se zapomněla odlíčit? Ne. Tak kde se vzala ta růž ve tvářích?“ Ano, může za to důkladná hydratace.

Jak docílit lepšího účinku

Chcete-li pro krásu své pleti udělat z hlediska hydratace ještě více, vyzkoušejte některou z prémiových hydratačních masek. Vláhou napumpovanou injekci a mladistvý jas pokožky mají na svědomí tři základní složky:

• glukosamin, který pomáhá odhalovat hladší, zářivější pleť
• extrakt z kůry mandarinky unshiu minimalizující podráždění, které může mít za následek tmavnutí pleti
• extrakt z lékořice, který pleť rozjasňuje a zmírní její nevýraznost

Je už jasné, že vypadat lépe a hlavně cítit se lépe, není tak těžké. Tak co, jdete do toho? Napište nám, jak váš test dopadl.

Související články