FACESTARŽivotní stylLÉTNÍ DOVOLENÁ S DĚTMI? MÁ TO SVÁ ÚSKALÍ, VÍME, JAK SE JIM...

LÉTNÍ DOVOLENÁ S DĚTMI? MÁ TO SVÁ ÚSKALÍ, VÍME, JAK SE JIM VYVAROVAT!

Výběr destinace

Výběr destinace

Vzhledem k věku dítěte je při výběru destinace nutné zohlednit délku cesty a výběr dopravního prostředku. Kratší trasy lze zvládnout autem nebo autobusem, pro delší vzdálenosti je vhodné volit přepravu letadlem. S menšími dětmi se nedoporučuje cestovat do zemí, kde hrozí riziko nakažení infekčním onemocněním, proti kterým je nelze kvůli nízkému věku očkovat, a do zemí, kde je velmi teplé nebo velmi chladné počasí, neboť dětský organismus se s teplotními rozdíly vyrovnává hůře. „Při cestování s dětmi je důležité vedle vzdálenosti myslet také na přechod do jiného časového pásma. Lidský organismus relativně dobře snáší posun o tři hodiny, delší časové posuny pak začíná doprovázet nepříjemný jet-lag. Člověk navíc lépe snáší posun ve směru od východu na západ,“ vysvětluje David Eder ze společnosti Exclusive Tours

Volba dopravy

Dobu odletu by rodiče měli přizpůsobit tak, aby co nejméně narušila pravidelný režim dítěte. Na kratší cesty je vhodné vybírat odlety v odpoledních hodinách pro klidnější odjezdy, delší trasy je lepší absolvovat přes noc, kdy děti většinu času prospí. Při letu s přestupem vždy raději zvolte variantu s přestupem během dne, a to i na úkor delšího cestování, než kratší let s přestupem v noci, kdy budete muset děti budit z hlubokého spánku. „Chystáte-li se na cestu letecky s přestupem, dbejte také na výběr přestupního letiště. Volte raději menší, klidnější, k dětem přívětivější letiště bez nutnosti zdlouhavých přesunů mezi jednotlivými terminály,“ dodává David Eder. Již při rezervaci dovolené zmiňte informaci, že cestujete s dětmi a uveďte jejich stáří. Většina leteckých společností nabízí i nadstandardní služby, jako jsou postýlka či dětské jídlo. Cestování s kočárkem není žádný problém, pohodlně s ním dojedete k letadlu, kde jej předáte palubnímu personálu. V cílové destinaci bude připraven opět u dveří letadla.

Kde se ubytovat

Při volbě ubytování zohledněte plánovaný program vaší dovolené a podle něj vyberte vhodnou lokalitu. Z různých typů ubikace se pro dovolenou s dětmi hodí jak hotelové pokoje, tak soukromé apartmány, vily nebo suity, záleží jen na osobních preferencích. Malé návštěvníky také potěší přítomnost dětských klubů a hřišť, rodiče naopak ocení a využijí různé animační programy či hlídání. Co se stravování týče, pro děti jsou lepší švédské stoly a dětská menu než á la Carte. V případě, že někdo z rodiny trpí alergií na nějaké potraviny nebo má speciální dietu, je vhodné na toto před cestou zprostředkovatele upozornit. Pro ty, kdo se letos chystají s dětmi na dovolenou, ale ještě stále nemají vybrané místo pobytu, jsme vytipovali exkluzivní resorty ve třech evropských zemích. Na své si zde přijdou malí i velcí, ve všech vybraných destinacích najdete různé možnosti aktivního vyžití, zároveň zde budete moci odpočívat a načerpávat nové síly.

Borgo Egnazia – Itálie, Apulia

Resort nacházející se u pobřeží Jaderského moře nabízí ubytování v pokojích v centrální budově La Corte, rodiny s dětmi však více ocení suity a vily, které se nacházejí v klidnější části komplexu. Pro dětské návštěvníky je zde zřízen speciální klub Tullalleri, ve kterém si na své přijdou všechny děti od osmi měsíců do osmi let. Součástí resortu je také velké hřiště s množstvím atrakcí a herna, v níž má základnu animační tým. Zkušení animátoři se o vaše děti bez problémů postarají od rána až do večerních hodin.

and

Elounda Bay Palace – Řecko, Kréta

Hotel Elounda Bay Palace je pro rodiny s dětmi ideální volbou. Ubytovat se můžete v hlavní hotelové budově nebo v odlehlejších luxusních bungalovech či vilách. Resort nabízí elegantní a zároveň klidné prostředí jako stvořené pro relaxaci a odpočinek. Místní pláž s pozvolným vstupem do moře doslova svádí k nekonečným vodním hrátkám. Přímo v komplexu hotelu je pro děti k dispozici dětský klub, hřiště a bazén.

and

Sheraton Algarve Hotel – Portugalsko, Algarve

Kromě hotelu se zde můžete ubytovat také v apartmánu se zahradou nebo ve vile s bazénem. Resort osloví rodiny s dětmi především několika dětskými kluby. Mezi nejvyhlášenější patří klub Porto Pirata, ve kterém děti naleznou dvě dřevěné pirátské lodě v životní velikosti, skákací hrad, basketbalové hřiště, bazén, osmnáctijamkové minigolfové hřiště. V bezprostřední blízkosti komplexu se nachází šest kilometrů dlouhá pláž a klidné moře, které je ideální pro všechny vodní sporty.

and

 

Související články