FACESTARBydleníKupte si vůni domácí čistoty a pohody. Tyhle jsou do bytu

Kupte si vůni domácí čistoty a pohody. Tyhle jsou do bytu

Člověk potřebuje vůni stejně jako něco dobrého a něco krásného. Ale co dělat teď v tomto období, kdy při větrání proudí do bytu místo vůně rozkvetlých stromů či čerstvě posekané trávy smog a kouř? Kupte Vašemu bytu parfém!

Vůně obecně zlepšují náladu ale hlavně mají pozitivní vliv i na naše zdraví. A právě v tomto hektickém období přispějí k příjemné a pohodové relaxaci. Pokud patříte k těm, kdo nechce hlídat plamen svíčky, máme pro vás jednoduché řešení a tím je pro šíření vůně ve vašem domě difuzér. Ten váš byt provoní, zbaví nežádoucích pachů a navíc bude krásným designovým doplňkem.

Rozptylovač

Ve slovníku cizích slov najdete slovo difuzor což znamená rozptylovač. Aroma difuzor tedy dokáže rozptylovat vonné částice po vašem bytě. Základ difuzéru tvoří tři hlavní části, a to nádobka, která je naplněná vonnou esencí a nezbytnou součástí jsou ratanové či bambusové tyčinky, které ji nasávají a jejich prostřednictvím se odpařuje do ovzduší. Ratanové tyčinky jsou do difuzérů vhodné hlavně proto, že jsou duté a natáhnou do sebe více vonných látek. Občas je také můžete otočit napuštěnou částí vzhůru, aby se obrátil směr proudění.

Dobrou zprávou je, že difuzér pracuje na základě fyzikálních zákonů, je tedy vhodný pro ty, co trpí různými alergiemi či jinými dýchacími obtížemi. Mnohé výzkumy se shodují na tom, že vonné spreje či strojky do zásuvek obsahují látky, které mohou u citlivějších jedinců způsobovat alergické reakce v podobě pálení očí, kašle, vyrážky. Ty v difuzéru nenajdete.

Podstatou difuzérů je to, že nedochází k rozprašování, ale jen odpařování do ovzduší. Vůně se uvolňuje stále, ale jen v malém množství, které je cítit. Pokud se vám bude zdát, že to ve vašem bytě voní až moc, v tom případě stačí odebrat několik tyčinek a intenzita odpařování se sníží. V případě, že chcete více vůně, stačí kolem rozpohybovat vzduch –projít se kolem parfému nebo otevřít okno a vytvořit tak průvan. Vonných látek se z difuzéru hned začne odpařovat více.

Vybírat můžete z desítek variant – od těch lehčích ovocných a květinových až po v současnosti velmi aktuální podzimní. vyber difuzérů + vůně do bytu dle podkladů.

Až deset měsíců vůně

Až deset měsíců vám vydrží difuzér střední velikosti tedy pokud to nebudete s parfémováním bytu nijak přehánět. Bytové parfémy se vyrábějí ve velikostech od 60 do 500 mililitrů.

Doplněk do bytu

Bytové parfémy nejsou jen zdrojem příjemné vůně, stávají se také designovým doplňkem. Flakony totiž mohou být nejen jednoduché z průhledného skla, ale také se dělají ze skla barevného. Difuzér můžete umístit kamkoli, nemusíte ho hlídat, vůně se šíří stále stejně, ve dne i v noci a nezávisle na ročním období. 

 

Související články