FACESTARBydleníKouzelná vánoční atmosféra: Vykouzlíte ji nejstylovějším povlečením

Kouzelná vánoční atmosféra: Vykouzlíte ji nejstylovějším povlečením

Léto je už dávno za námi, nejvyšší čas začít pomýšlet na Vánoce. Těch pár týdnů uplyne jako voda a my budeme řešit vánoční úklid, pečení cukroví a Ježíška. Víte, jak ho můžete přivolat? Pěknou vánoční výzdobou! Nezapomeňte ani na povlečení laděné do vánočních barev.

Spánek je nepostradatelnou součástí našich životů. Během něj čerpáme sílu do dalších dnů, odpočíváme, necháváme naše tělo zrelaxovat. Když nebude kvalitní, budeme se probouzet nevrlí, unavení, s kruhy pod očima. Kdo by o to stál? Zabránit tomu můžete nejen pohodlnou postelí a matrací, ale taky dobře vybraným povlečením.

Mnoho z nás ho vybírá podle toho, aby ladilo s interiérem. I když design není zrovna tím nejdůležitějším, co takhle vybrat si povlečení v barvách Vánoc, které i během nejkrásnějších svátků v roce navodí doma kouzelnou atmosféru a dopřeje vám klidný a posilující spánek?

Jak vybrat povlečení?

Ložnici nedělá jen postel jako taková, ale i povlečení. Je to totiž právě povlečení, které na sebe upoutá pozornost. Navíc je nejvíc ve styku s naší pokožkou, nemělo by ji tedy nijak dráždit. Jak povlečení vybrat?

Prim hraje materiál

Právě na materiálu záleží při výběru povlečení nejvíc. Když nebude prodyšný a nebude ani sát pot, budeme se probouzet zpocení, poškrábaní a možná i osypaní drobnými pupínky. Povlečení musí být nejen pěkné na pohled, ale hlavně taky prodyšné a savé. Jaký materiál patří mezi TOP?

  • Mnozí z nás stále nedají dopustit na klasickou bavlnu, kterou znaly už naše babičky. Je jemná na dotek, dobře od těla odvádí vlhkost a je prodyšná. Jen se hodně mačká a musí se žehlit.
  • Všechny vlastnosti bavlny si zachoval krep, který si oblíbily chytré hospodyňky. Na rozdíl od klasické bavlny se totiž nežehlí.
  • Své příznivce si nalézá i bavlněný satén. Neleskne se sice tolik jako satén z polyesteru, ale je příjemnější, neklouže a neelektrizuje vlasy.
  • Během chladných nocí vás zahřeje flanelové povlečení z počesané bavlny s oboustranným vlasem.
  • Ačkoli je ze 100% polyesteru, mohou pod ním spát i alergici a astmatici. Ano, řeč je o mikrovláknu, ve kterém roztoči ani bakterie domov nenajdou.
  • Do každého ročního období se hodí i povlečení z mikrosaténu. Je hebké, vzdušné, rychle schne.

I na barvě záleží

Normálně bychom to neřekli, protože jsou i důležitější parametry, ale v případě Vánoc na barvě prostě záleží. Jaké barvy jsou pro tyhle svátky typické? Červená, zelená, stříbrná a bílá jsou stálice, každý rok se k nim pak přidá ještě další barva. Třeba modrá nebo fialová.

Náš tip na závěr: Hledáte vánoční povlečení té nejlepší kvality za rozumnou cenu? Vsaďte na povlečení z B.E.S. Petrovice. Je kvalitní, pěkně ušité, při správné péči vám dlouho vydrží. Navíc je ušité v Čechách. Co víc si přát?

Související články