FACESTARŽivotní stylKOMUNIKAČNÍ EVOLUCE: ZNÁTE MILNÍKY, KTERÉ ZMĚNILY MEZILIDSKOU KOMUNIKACI V POSLEDNÍCH 100 LETECH?

KOMUNIKAČNÍ EVOLUCE: ZNÁTE MILNÍKY, KTERÉ ZMĚNILY MEZILIDSKOU KOMUNIKACI V POSLEDNÍCH 100 LETECH?

1922: Průkopník mobilní komunikace

1922: Průkopník mobilní komunikace

Policie v Chicagu experimentovala s radiotelefonem, který vysílal na frekvenci těsně nad středními vlnami, kde vysílá rádio. Každý policista měl u sebe telefon, díky kterému byl neusále ve spojení s centrálou.

1940: Koňský telefon

Během druhé světové války Američané používali ke komunikaci zařízení připevněné na koňském hřbetě.

1959: Komerční telefon do automobilu

Prdodej prvních radiotelefonů pro motoristy zahájil britský ministr pošt Reginald Bevins tak, že uskutečnil telefonický hovor z automobilu.

1972: Přenosný telefon

Na londýnské výstavě nazvané „Communications Today, Tomorrow and the Future“ (Komunikace dnes, zítra a v budoucnosti) byl představen v dané době poměrně skladný přenosný telefon, který bylo možné nosit zavěšený přes rameno.

1983: První mobil

Vynálezce Martin Cooper vytvořil první mobilní telefon, který byl schválen pro komerční využití.

1997: Telefon, který předběhl svou dobu

Prvním pokusem o digitální „smart phone“ bylo zařízení nazvané „The Synergy“ od firmy Philips. Umožňoval připojení k e-mailu, internetu a faxu.

1999: Mobil se stává součástí módy

Jako módní doplněk se mobilní telefon stává součástí outfitu světoznámé panenky Barbie. Měla na sobě slušivý kostýmek, na krku perly a mobilní telefon v ruce.

2000: Mobil a hry

Panasonic představil model, který zahrnoval ovládání herního zařízení a telefon v jednom.

2005: Masivní rozšíření mobilních telefonů

Fanouškové na koncertech mávají mobilními telefony. Ty se záhy začínají používat k fotografování a nahrávání videí.

V dnešní době je mobilní telefon nutností. Zatímco ještě poměrně nedávno se člověk mohl rozhodnout, zda bude či nebude chtít mobilní telefon používat, dnes se bez něj neobejde ve většině zaměstnání, ale ani v osobním životě. Ceny těchto zařízení se také od doby těch prvních přenosných telefonů rapidně snížily, takže si tuto vymoženost dnešní doby může dovolit opravdu každý. Také dnes už nemáme problémy s pokrytím, jako tomu bylo v minulých letech, a moblilní operátoři nabízejí značné množství výhod. Snižují se nejen ceny samotných přístrojů, ale také ceny volání. Komunikace s těmi, kdo jsou od nás stovky i tisíce kilometrů daleko, je tak stále jednodušší.

V březnu 2015 oslaví OpenCall mobile svého 50 000. zákazníka a na oslavu přináší velmi atraktivní ceny: hovory za 1,80 Kč/min. nejen v rámci ČR, ale také do sousedních zemí – Německa, Rakouska, Polska a Slovenska. Tímto krokem potvrzuje svou pozici nejvýhodnějšího předplaceného operátora pro volání v ČR i do zahraničí. Předplacenou SIM kartu můžete zakoupit např. v trafikách Relay, Don Paelo, Citi-tabák, Trafikon, v síti Electro World nebo online na www.opencall.cz.

50 000. zákazník pak získá odměnu v podobě 50 000 volných minut do některé z výše uvedených zemí.

Související články