FACESTARZdravíKomfort pro intimní zónu: Hygienické pomůcky v trendu BIO

Komfort pro intimní zónu: Hygienické pomůcky v trendu BIO

Menstruační vložky a tampony jsou výbavou každé ženy na mnoho let. Zatímco ještě generace našich babiček měla mezi prostředky pro intimní hygienu minimální volbu, naše generace si už rozhodně nemůže stěžovat. 

Podoba dnešních vložek je hodně vzdálená těm, které se užívaly dříve. Byly neforemné, klouzaly a brzy hrozilo prosáknutí. Neměly ani postranní křidélka, která chrání prádlo a pomáhájí vložku fixovat. Nedělily se ani podle denního a nočního nošení. Na současných vložkách toho oceňujeme ještě mnohem více, diskrétnost, spolehlivost a třeba i schopnost eliminovat pachy. Kromě vložek a tamponů jsme si oblíbily i intimky. Tyto slipové vložky nám zpříjemňují pocit čistoty v intimních partiích v době mimo menstruaci, některé ženy je používají při ovulaci nebo třeba při potížích s výtokem.

Chceme si vybírat

My ženy si prostě na čistotu potrpíme a také si rády vybíráme. Volíme vložky podle síly materialu od superjemných a tenkých až po takové, jejichž schopnost absorbovat nás chrání i při nejsilnější menstruaci. To obstará extrémně save jádro. Stejně tak je tomu i u tamponů. Zatímco některé z nás navíc oceňují parfemaci, jiné ženy se bez ní obejdou. Důležité však je, aby si našly výrobky, které jim vyhovují po všech stránkách.

Všechny prostředky pro intimní hygienu jsou v kontaktu s citlivou sliznicí, takže je důležité, abyste měla komfort a nepociťovala dráždění. Většinou ale velmi brzy sama objevíte svoji značku, která vám vyhovuje.

Trend BIO pronikl i sem

Protože se dnes dá koupit téměř vše v biokvalitě a poptávka po výrobcích této kategorie je stale větší, nemohly zůstat pozadu ani hygienické pomůcky. Z biobavlny se dnes vyrábějí intimky, menstruační vložky a tampony, ale i řada dalších hygienických pomůcek, jako jsou kosmetické tampony či prsní vložky pro kojící matky. Jde o čistě přírodní, pro tělo zcela přirozený material. Závazné pro výrobce je, aby šlo o  bavlnu organickou, při jejímž pěstování nebyly užívány žádné pesticidy, herbicidy a chemická hnojiva. Buďme ale konkrétní a jmenujme nějaký příklad.

Novinka tampony Ria Organic v biokvalitě

Dbáte na ekologii a preferujete bioprodukty? Pak byste měla vědět o novince, kterou jsou tampony Ria Organic od HARTMANN – RICO. Díky použití biobavlny jsou mimořádně šetrné k ženskému tělu i životnímu prostředí. Jsou dokonce vhodné i pro vegany. Při výrobě běžných tamponů se jako jeden z materiálů používá živočišný lůj, u Ria Organic tamponů se nahrazuje alternativou neživočišného původu. Dokonce i šňůrka je vyrobena ze 100% biobavlny. Tampony se vyrábějí ve dvou velikostech a ve dvou variantách savosti: NORMAL a SUPER.

Tampony jsou k dostání ve vybraných drogeriích a hypermarketech nebo na www.lekarnahartmann.cz.

S dalšími zajímavými informacemi se můžete setkávat na: https://www.facebook.com/riacesko/, https://www.instagram.com/ria_cz/

Související články