FACESTARKrásaKdyž vlasy v zimě trpí. Jak správně o ně pečovat?

Když vlasy v zimě trpí. Jak správně o ně pečovat?

V následujících dnech se teploty příliš nezmění ba naopak. Ať se Vám to líbí nebo ne, zima je v plném proudu. Pokud se navíc chystáte na hory, měla byste speciální péči věnovat vlasům, jenž v zimě opravdu trpí!

Velkou zátěží pro vlasy jsou hlavně přechody z mrazu do teplých místností. Suchý teplý vzduch vlasy vysuší a ty ztratí lesk i sílu. Proto se následně lámou a třepí. Na kvalitě vlasů se také podepisuje i strava. Je prokázané, že v zimních měsících jíme mnohem více tuků a cukrů než běžně.

Jak o pečovat o vlasy?

Vedle pokrývky hlavy je ideální poskytnout vlasům dostatek živinJe třeba dbát na dostatečný přísun ovoce a zeleniny, které nám poskytují nezbytné vitaminy a antioxidanty. Nezapomínejte na bílkoviny a stopové prvky obsažené například v kvalitním mase, vejcích či rybách. Pomohou také potravinové doplňky přírodního charakteru. Zaměřit by jste se měla na železo, vápník, jód, zinek, křemík, vitamíny A, E a C.

Nezbytnou součástí jsou také výživné šampony, které klidně nechte na vlasech působit o chvilku déle, než jste zvyklá. Používejte i bezoplachovou péči, která zanechá na vlasech tenký film, který chrání před nepříznivými vlivy. Aby se vám vlasy ještě rychleji nemastily, nanášejte tuto péči jen od poloviny délky vlasů dolů. Pokud se už zima na vašich vlasech stihla vyřádit, chce to okamžitou péči. Ihned používejte hydratační masky, intenzivní olejíčky nebo séra, která zajistí hloubkovou výživu.

Úprava vlasů

V zimě při fixování dlouhých vlasů zapomeňte na železné kartáče a spony. Po umytí vždy vlasy opatrně vysušte ručníkem a vyfénujte teplým, ne horkým vzduchem. Před tepelnou úpravou vždy použijte ochranné vlasové přípravky.

Pokud toužíte dosáhnout jedinečného efektu na vašich vlasech použijte super pomocníka při stylingu parní žehličku na vlasy Bellissima 11632 MyPro Steam B28 100.

Ta totiž při špatném počasí zachovává optimální rovnováhu vlasu, jelikož vlasy nejsou schopny absorbovat vlhkost. Díky parní technologie nedochází k nafouknutí vlasu a zabrání se zacuchání a krepatění. Působením páry docílíme dlouhotrvajícího efektu a vlasy jsou krásně hebké. Účinek páry, kterou vypouští otvory desky usnadňuje roztažení vlasových vláken a zároveň chrání vlasy před tepelným šokem.

Žehlete vždy na sucho

Mějte na paměti, že vlasy musí být před samotným žehlením úplně suché. Vlhké vlasy dostávají žehlením opravdu zabrat – můžete je dokonce nenávratně spálit a navíc nikdy nedocílíte opravdu rovných pramenů.

Pořádně vlasy rozčešte

Před samotným žehlením je nutné vlasy pořádně rozčesat, zacuchané prameny tak snadno teplem žehličky polámete.

Nastavte si teplotu

Čím vyšší teplota, tím větší je to pro vlasy zátěž. Platí také, že barvené vlasy by se měly žehlit zhruba na 150 až 180 stupňů. Nebarvené snesou i více jak 200 stupňů. Parní žehlička Bellissima My Pro Steam B28 100 je schopna se během okamžiku nahřát na teplotu od 170 °C až do 230 °C.

Žehlete po tenkých pramenech

Samotný postup žehlení vlasů není velká věda, zde je také potřeba dodržovat správný postup. Vždy začněte od spodní partie, kde si oddělte tenký pramen a od kořínků až ke konečkům ho jednou přejeďte plynulým pohybem parní žehličkou. Jakmile budete mít hotovou spodní část, vrhněte se na horní, kterou nezapomeňte ošetřit ochranným sprejem a pro jistotu ještě jednou rozčesat.

Související články