FACESTARŽivotní stylKDE SI NEJLÉPE ZALYŽOVAT NA JAŘE? VYCHUTNEJTE SI HŘEJIVÉ SLUNCE I NAPROSTÝ...

KDE SI NEJLÉPE ZALYŽOVAT NA JAŘE? VYCHUTNEJTE SI HŘEJIVÉ SLUNCE I NAPROSTÝ RELAX BEZ DAVŮ TURISTŮ!

Ryzí lyžařské zážitky

Ryzí lyžařské zážitky

Samostatnou kapitolou je Mölltalský ledovec. Ten nabízí více jak 300 dnů v roce neopakovatelné lyžařské zážitky. Až do května můžete kroužit obloučky na 17 dobře připravených sjezdovkách, extrémně široké carvingové testovací trati a stejně tak na vyzývavé závodní trati FIS, nebo si zvednout adrenalin v trendovém funparku a boardercrossové trati. Svět věčného sněhu a ledu je ovšem třpytivým potěšením také pro milovníky vysokohorského slunce bez lyží. Pokud neholdujete lyžování, můžete se nechat pohodlně vyvézt lanovkami Gletscherexpress a Eisseebahn až do nejvýše položené zimní zahrady v Rakousku, panoramatické restaurace Eissee, v nadmořské výšce 2 800 metrů na okraji ledovce. Z její terasy je takřka na dosah majestátní svět velehor s 30 třítisícovkami Vysokých Taur a jejich králem Großglocknerem. K tomu jako bonus chutná kuchyně, v místním dialektu „Kärntna Kuchl“, šéfkuchaře Klause Labera.

and

Více informací naleznete na www.gletscher.co.at

Největší sluneční terasa

Také Nassfeld, největší korutanské lyžařské středisko, má jarní slunečné lyžování povinně ve svém programu až do poloviny dubna s mnoha opravdovými „taháky“: největší sluneční terasou v Alpách, neobvyklými tématickými bary, pohodlnými lehátky a křesly pro odpočinek. V Nassfeldu se také pořádají jedinečné akce, např. zimní pláž na sněhu a Bikini Flashmob nebo soutěž ve waterslidu (14. března), slavnosti Festa de Cuba (22. března), soutěž Nassfeld Ski und Golf Trophy (od 29. března do 4. dubna).
Více informací naleznete na www.nassfeld.at

and

Kvalita na prvním místě

Středisko Turracher Höhe, známé jistotou sněhu, se sjezdovkami až do výšky 2205 m n. m. slibuje lyžařské zážitky a další akce na sjezdovkách až do začátku května. K tomu ještě idylické běžecké trati, zimní trasy pro pěší turistiku a zamrzlé horské jezero, které se v zimě mění na bruslařskou plochu. Už jste slyšeli o turracherském číšníkovi na sjezdovce? Nazývá se „Pistenbutler“ a denně je na cestě po celém středisku, které zná jako své boty. Ví o všech zajímavostech, zvláštnostech a skrytých koutech střediska a je připraven kdykoliv lyžařům poskytnout vyčerpávající informace, rady a pomoc. Jarní lyžaři ho mohou potkat, jak vyvolává „Gelati, Gelati“ a servíruje lyžařům originální zmrzlinu ze selského statku v pohoří Nockberge. A ještě důležitá poznámka: V restauracích a mnoha horských chatách střediska Turracher Höhe je kvalita na předním místě: regionální suroviny a produkty, perfektní servis a vybrané kulinářské speciality jsou tady samozřejmostí. A jako nádavek ještě k tomu nádherné panoramatické terasy.
Tipy střediska: 1. den lyžování v kiltu (7. březen), gastronomický den „Höchst.Delikates.Frühlingskulinarium“ (14. březen), Snowcross-závody sněžných skútrů (21. březen) a rodinný den“Schabanack-Family-Party“ (29. březen).

and

Více informací naleznete na www.turracherhoehe.at

Rodinná dovolená

S jarním sluncem jako z obrázků v katalogu a jistotou sněhu na sjezdovkách nabízí středisko Katschberg svým hostům nejlepší podmínky pro vychutnání si jejich pobytu – a to až do plného jara. Skvělá zimní dovolená začíná v nadmořské výšce 1600 metrů a zcela ve smyslu hesla „z hotelu přímo na sjezdovku”. Obzvlášť rodiny tuhle přednost ocení. Z čeho jsou ale všichni hosté na Katschbergu skutečně unešení, je výtečná kuchyně na horských chatách a Apres-Ski plné slunce. Lyžařské středisko Katschberg vede až do výšky 2 200 m n. m. a platí za místo s nejvyšší jistotou sněhu v Korutanech.

and
Více informací naleznete na www.katschberg.at

Zážitky z wellness

Pokud vás omrzí svahy, vychutnejte si návštěvu termálních lázní a lázeňských domů a užívejte si první hodiny wellness na čerstvém vzduchu. K natankování nových sil a energie vás nezvou jen termální lázně Bad Kleinkirchheim, lázně Kärnten Therme ve Warmbad-Villachu a oba lázeňské domy u jezer Millstätter See a Wörthersee. O zážitky a uvolnění se postarají také vyhřívané jezerní koupele v hotelích Schloss Seefels na jezeře Wörthersee, Hochschober v Turrachu a Koller’s u jezera Millstätter See. K tomu navíc mnoho hotelů, podle typu ubytování a regionu, poskytuje tradiční a místní wellnessové nabídky, např. saunové procedury a masáže s kozlíkem lékařským nebo horskou limbou.

and

www.korutany.com
 

Související články