FACESTARKulturaKDE OSLAVIT MÁJ - LÁSKY ČAS? ROMANTICKÁ MÍSTA LÁKAJÍ ZAMILOVANÉ

KDE OSLAVIT MÁJ – LÁSKY ČAS? ROMANTICKÁ MÍSTA LÁKAJÍ ZAMILOVANÉ

 

 

Jiráskovy sady v Hradci Králové

and

Krásný park u soutoku Labe s Orlicí také láká k romantickým procházkám. Byl založen v polovině 19. století a ve dvacátých letech století 20. v něm byl založen růžový háj a alpinium. Později tam byl postaven restaurační a parkový pavilon a u soutoku bylo umístěno sousoší Labe a Orlice od akademického sochaře J. Škody. Zajímavý je také cihlový tunel Poterna, který je vedený pod vysokým náspem a na obou stranách zakončený portály. Přezdívá se mu také tunel milenců. 

Kyjovské údolí

and

Toto malebné místo nehledejte na Moravě. Kyjov je totiž také obec v Českém Švýcarsku (nedaleko Krásné Lípy), odkud se vine krásná (a pohodlná) cesta podél říčky Křinice. Říčka zde vytvořila soutěsku, která rozhodně stojí za vidění, nejlépe za vidění ve dvou. Najdete tam také např. Jeskyni víl a celé údolí je zkrátka pohádkové.

Bezděz

and

Hledáte-li místa spojená s Karlem Hynkem Máchou, kromě pražského Petřína se vám určitě vybaví hrad Bezděz, Máchovo jezero a celý Máchův kraj. Bezděz byl inspirací nejen Karlu Hynku Máchovi, ale také např. Bedřichu Smetanovi, který do této oblasti situoval děj své opery Tajemství. Romantický výlet do těchto míst si určitě užijete i vy.

Sadový okruh v Plzni

and

Zelený prstenec, který tvoří několik sadů a alejí kolem historických hradeb města Plzně, je dalším ideálním místem k romantické schůzce. Najdete v nich různé sochy a pomníky významných plzeňských osobností, květinové záhony i fontány. Sadový okruh tvoří Smetanovy sady, Kopeckého Sady, Šafaříkovy sady, sady 5. Května (Mlýnská strouha) a sady Pětatřicátníků. Určitě v nich najdete i rozkvetlou třešeň, nezbytnou k májovému polibku.

Kraví hora v Brně

and

Moravská metropole skrývá mnoho pěkných míst, která zvou k romantickým schůzkám zamilovaných. Jedním z takových míst, jež tradičně poskytují azyl milencům, je park Kraví hora. Kromě klidného místa na příjemnou procházku tam najdete také stálou výstavu léčivých rostlin, plavecký stadion, hvězdárnu s velkým planetáriem, stopy středověkého vodovodu, protiletecké kryty z dob druhé světové války a spoustu dalších zajímavostí. Chcete-li si v první májový den vyrazit ve dvou na místo se zajímavou minulostí, určitě Kraví horu zkuste.

 

Související články