FACESTARZdravíKAŽDÝ KNÍR SE POČÍTÁ – TÍM SPÍŠ, KDYŽ JE MOVEMBER!

KAŽDÝ KNÍR SE POČÍTÁ – TÍM SPÍŠ, KDYŽ JE MOVEMBER!

and

Jak celá tato akce vznikla?

and

Do této akce, která se rok od roku opakuje se zapojují muži po celém světě. O co se ale přesně jedná? Movember je charitativní projekt, který se snaží získat finanční prostředky a zároveň širokou veřejnost upozornit na nástrahy typického mužského onemocnění – rakoviny prostaty. Název charity vznikl složeninou dvou anglických slov. Jedním z nich je moustache (knír) a druhým November (listopad). Muži si při této příležitosti nechávají narůst knírek, aby vyjádřili solidaritu s těmi, kteří již touto nemocí trpí.

Kdo všechno se může zapojit?

and

Celou akci většinou doprovází velký mediální humbuk. Zapojují se do ní totiž herci, zpěváci, sportovci a v mnohých případech i politici. Na světě není snad nikdo, kdo by se do Movemberu nemohl zúčastnit a pěstvovat si pod nosem pořádný porost. Na druhou stranu je ještě jeden způsob, jak můžete mužům trpícím rakovinou prostaty pomoci – a nemusíte při tom mít nutně pod nosem pěstěný knír. Je Vám jistě jasné, že máme teď na mysli registraci na oficiálních stránkách nadace Movember (https://cz.movember.com/) a zaslání libovolné výše finančních prostředků.

 Zúčastnit se mohou i ženy!

and

I když mají muži v tomto ohledu jistou výhodu v tom, že jim rostou vousy a podpora formou kníru pro ně není proto žádnou komplikací, ženy zapojující se do Movemberu to mají složitější. Přesto způsob existuje. Jsou jím třička s touto tématikou nebo buttony, které se dají připevnit jak na kabelku, batoh či psaníčko, tak na jakékoliv oblečení. Stačí si jen najít to, co nás nebude omezovat.

Kolik se za historii Movemeberu podařilo vybrat?

and

Historie Movemberu se začala psát již v roce 2009 a od této doby se ušla pořádná cesta. Za pouhých šest let se po celém světě vybralo přes dvanáct miliard korun a tato částka každým dnem roste. Opravdovým přínosem je ovšem fakt, že se až o polovinu zvýšil počet mužů, kteří chodí na preventivní prohlídky. Prvotní idea nadace Movember se tak splnila na jedničku – muži si více začali vážit svého zdraví a nepodceňují včasnou diagnostiku.

Jak mohu pomoci?

Kromě výše zmíněných způsobů, jak akci podpořit je tu ještě jeden jako bonus. Už druhým rokem se totiž do této akce zapojuje i Dove Men +Care. Jak? Část zisku z prodeje této pečující řady pro muže během měsíce listopadu poputuje následně prostřednictví sbírky Movember na konto českého nadačního fondu Muži proti rakovině. Nejlepší na této variantě je, že si zároveň nekupujete nic nepotřebného. Sprchové gely, deodoranty ši tuhé antiperspiranty nejsou totiž ničím, co byste nevyužili.

Související články