Kávovar vybírejte podle chuti a času

Pokud patří k vašemu dni nutně i šálek kávy, tak by se vám jistě hodil i přístroj, který vám připraví právě takovou, jakou máte nejraději ve své kavárně. 

S tlakem

Máte raději espresso silnější chuť? Pak si můžete vybrat v zásadě ze dvou typů přístrojů na espresso – manuální a automatické, na ty se dnes zaměříme.

Manuální přístroje, pákové, nemají mlýnek na zrnkovou kávu, tedy vyžadují, abyste ji dodali namletou, nadávkovali ji, upěchovali, nastavili intenzitu a čas spaření. Po každém použití je zapotřebí páku a sítko vyčistit. Pákové kávovary jsou levnější než ty plnoautomatické, jsou skladnější.

Do páky kávovaru se nasype dávka mleté kávy a upěchuje se, ideálně s pomocí pěchovátka. Standardně se jeden šálek připravuje ze 7 gr mleté kávy. Následně páku nasadíme do přístroje a spustíme přípravu kávy.

Pak máme šanci i na jednoduchém přístroji připravit téměř pravé italské espresso. I když, bude to chtít chvíli cviku. U všech pákových kávovarů se káva do páky plní ručně. Jejich další ovládání záleží na typu. Na mechanickém volíme druh kávy kolečkem, u poloautomatických či elektronických stačí stisknout jedno tlačítko.

Jako z kavárny

Pákový kávovar Severin KA 5995 připraví nejen silné espresso, ale také krémové cappuccino, latte macchiato, flat white, americkou kávu a řadu dalších nápojů. Kávovar má v sobě zabudovanou trysku, která se postará o krémovou a nadýchanou sametovou mléčnou pěnu.

U všech pákových kávovarů se káva do páky plní ručně.

15 barů

Dominantou přední strany kávovaru je velký kulatý tlakoměr. Ten vám ukazuje vždy aktuální hodnoty tlaku, který přístroj využívá k tvorbě vámi zvoleného nápoje. Dokáže pracovat s tlakem až 15 barů.

Dominantou přední strany kávovaru Severin KA 5995 je velký kulatý tlakoměr.

Má 1,1l nádobku na vodu, takže najednou připravíte dostatek nápoje pro sebe i partnera či partnerku. Šálky budou vždy předem nahřáté, aby udržovaly teplotu kávy déle optimální a vy jste si mohli v klidu vychutnat každý doušek. Kávovar je vhodný také pro profesionální baristy.

Součástí balení je pěchovadlo a 450ml nerezová nádobka na mléčnou pěnu, abyste mohli snadno připravit perfektní kávu i různé mléčné speciality.

Dokonalá káva

Pákové espresso s tlakem 15 bar a kapacitou na 2 šálky to je Severin KA 5994. Přístroj je vybaven výkonným topným systémem, který zajišťuje dokonalou teplotu již od prvního šálku. Integrovaná tryska na mléčnou pěnu umožňuje přípravu všech druhů kávy a mléčných specialit.

Severin KA 5994
Dokonalý šálek kávy si můžete vychutnat již za 40 vteřin díky funkci rychlého nahřátí.
Profesionální páka se třemi sítky je vhodná na 1 i 2 porce mleté kávy i ESE pody.