Kavárna u vás doma: Rozhodují chutě i jednoduchá obsluha

archiv Freepik.com

Také pijete kávu několikrát denně nebo jen jednou týdně? A víte vůbec, jaká má být? Přesně podle tohoto modelu se dá přistupovat i k nákupu kávovaru. 

Pokud si chcete dopřát dobrou kávu, přesně jako ve vaší oblíbené kavárně, poohlédněte se po pákovém kávovaru. Manuální přístroje, pákové, nemají mlýnek na zrnkovou kávu, je zapotřebí abyste dodali kávu již namletou. Do páky kávovaru se nasype dávka mleté kávy a upěchuje se. Standardně se jeden šálek připravuje ze 7 gr mleté kávy. Následně páku nasadíme do přístroje a spustíme přípravu kávy.

Kávové aroma

Pozor ale, pokud je jemně namletá káva lehce se při přepařování spálí a bude mít nahořklou a nepříjemnou pachuť. Stejně tak i příliš nahrubo umletá káva funguje jako nežádoucí cedník, kdy přes ní voda rychle proteče a káva bude postrádat tolik žádoucí aroma. Pro dokonalé kávové aroma pomáhají dobře nahřáté šálky. 

Pákové kávovary jsou levnější než ty plnoautomatické a navíc jsou skladnější jako například pákový kávovar Krups Virtuoso, který připraví perfektní espresso do minuty. Kávovar je vyroben z vysoce kvalitního nerez materiálu díky čemuž splňuje požadavek na dlouhou životnost a zároveň prémiový vzhled.

Kávovar je perfektně kompaktní, dokonale skladný (12,7x27x28 cm) a váží pouze 3,3 kg. Objem nádržky na vodu je 1 litr a díky tomu, že je vyjímatelná, se voda snadno doplňuje.

Předností je odkládací plocha na kávovaru, která slouží pro odkládání hrníčků vhodných i pro přípravu cappuccina. Tato plocha je vyhřívaná výkonným nahřívacím tělesem, díky kterému si kávu připravíte do perfektně předehřátých šálků na kávu. Dlouhá parní tryska usnadní přípravu mléčné pěny z jejíž hebké struktury budete opravdu potěšeni. Její jednoduché konstrukční řešení navíc usnadňuje každodenní čištění.

Jistě oceníte intuitivní ovládání a funkci automatické regulace extrakce kávy. Virtuoso vám také umožní připravit horkou vodu pro přípravu čaje. Součástí kávovaru jsou filtrační sítka pro přípravu jednoho nebo dvou šálků, a nebo sítko pro používání podů. Robustní temper se lžící na mletou kávu zpříjemní váš každodenní kávový rytuál.

and

Kávovar je opravdu tichý, což oceníte hlavně ve chvíli, kdy chcete po ránu překvapit kávou svou drahou polovičku. Součástí příslušenství je dávkovací lžíce a tamper pro potřebné pěchování kávy.