FACESTARReceptyJÍDLO MUSÍ VYPADAT! NAUČTE SE PÁR JEDNODUCHÝCH TRIKŮ, SE KTERÝMI BUDOU VAŠE...

JÍDLO MUSÍ VYPADAT! NAUČTE SE PÁR JEDNODUCHÝCH TRIKŮ, SE KTERÝMI BUDOU VAŠE JÍDLA NA POHLED DOKONALÁ

Zdaleka všechny nejsme profesionální kuchařky a cukrářky, ale často bychom chtěly, aby naše jídla vypadala perfektně. Tomu však můžeme pomoci i jinak než dokonalými kuchařskými schopnostmi.

Zdaleka všechny nejsme profesionální kuchařky a cukrářky, ale často bychom chtěly, aby naše jídla vypadala perfektně. Tomu však můžeme pomoci i jinak než dokonalými kuchařskými schopnostmi.

1. Vkusně ozdobené jídlo

Na internetu lze najít spoustu obrázků kreativně naservírovaných jídel. Platí ale pravidlo, že čeho je moc, toho je příliš, a tak se nesnažme z jídla vytvořit umělecké dílo, ale podávejme jídlo vkusně ozdobené ingrediencemi, které se k danému jídlu hodí.

2. Dejme si záležet na nádobí

Je rozdíl, když podáváte večeři na otlučeném talíři, a když je podáváte na hezkém kousku porcelánu. Příliš velké množství barev bývá na škodu věci. V jednoduchosti se často skrývá mnohem větší krása. Jídlo by nikdy nemělo vypadat přeplácaně, ale ani talíře by neměly být příliš barevné.

3. Respektujme chutě a vkus druhého

Naše nápady se nemusí vždy „trefit“. Pokud ovšem víte, že váš drahý nemá rád například mrkev, respektujte to. Možná by se vám hodila do barevné kommpozice, nebo jej chcete přesvědčit, že mrkev je zdravá, ale muž si bude více vážit toho, když mu v tomto ohledu vyjdete vstříc.

4. Srdce jako symbol lásky

Vykrajovátko ve tvaru srdíčka se nehodí zdaleka jen na cukroví. Když občas ozdobíme talíř srdíčkem vykrojeným např. z papriky, nebo vykrajovátko použijeme na smažení vejce, většinu milovaných to potěší. Nic se ale nesmí přehánět a všeho moc škodí.

5. Inspirujme se

V dobrých kuchařkách najdeme spoustu inspirace. A jestliže rády pečete, nebo chcete s pečením začít, určitě se vám bude hodit kniha receptů od Dr.Oetkera Pečeme s láskou už 10 let. Tento jubilejní desátý díl je výběrem toho nejlepšího z celé řady minulých vydání. Obsahuje 52 receptů a k tomu bonus 10 nových doposud nikde nepublikovaných. Najdete tu recepty jednoduché a rychlé na přípravu, které zvládnete za 20 minut, i skutečné lahůdky – Jahodový dort s ricottou, Celozrnný dort s borůvkami nebo Božské citrusové řezy. Pokud budete chtít potěšit rodinu či přátele něčím slaným, můžeme doporučit třeba nápadité Cuketovo-sýrové muffiny.

and

Jako ve všech starších knihách z řady „Pečeme s láskou“ najdete i v té nejnovější originální recepty, které byly pečlivě vybrány a vyzkoušeny ve Zkušební kuchyni Dr.Oetker. Při dodržení předepsaného postupu a použití uvedených přísad se moučník zaručeně vždy povede. Každý recept je doplněný o velkou fotografii. Všechny recepty jsou připraveny ze surovin běžně dostupných v našich obchodech.

Knihu si můžete objednat na www.eshop.oetker.cz.

Související články