FACESTARTechnikaJediný pohled! Huawei Mate 40 Pro ovládnete i bez doteku

Jediný pohled! Huawei Mate 40 Pro ovládnete i bez doteku

Ač mají chytré telefony neodmyslitelný přívlastek „dotykové“, nemusí být kontakt se smartphonem zdaleka nutný. Revoluční telefon Mate 40 Pro, vlajková loď společnosti Huawei, umí reagovat na gesta, aniž by k tomu potřeboval jakýkoliv dotek. Nový smartphone je navíc vybavený výkonnou velkokapacitní baterií, takže si můžete revolučních funkcí užívat na maximum.

Situací, kdy nemůžete z nějakého důvodu sáhnout na telefon, je spoustu. Ať už jde o činnosti jako vaření nebo opravy, kdy jsou ruce špinavé, nebo nejste prostě přístroji na dosah a nemůžete se k němu z jakéhokoliv důvodu přiblížit.

Je to ale jen zdánlivě neřešitelný stav – skutečně dobrý smartphone si dokáže už i s takovými okolnostmi poradit. Stejně jako aktuální špička mezi chytrými telefony, nový Huawei Mate 40 Pro, který nabízí díky propracovanému senzoru gest ještě dokonalejší a všestrannější bezdotykové ovládání než kdykoli předtím.

Kouzelné mávnutí

Stačí natáhnout ruku s otevřenou dlaní před displej telefonu a ten se probudí k životu. Ani nastavený zámek obrazovky nebude překážkou – v kombinaci s funkcí 3D Face Unlock můžete pomocí tváře odemknout displej a bez jediného doteku zahájit práci s telefonem.

Jakými gesty můžete Huawei Mate 40 Pro ovládat? Mávnutím rukou nahoru či dolů scrollujete stránku stejným směrem, ostatně jako při běžném dotykovém ovládání. Tímto pohybem hravě zvládnete četbu e-knih, prohlížení fotogalerie, poslech hudby, prohlížení videí či přehled zpravodajství.

Pomocí gest lze také přijímat telefonní hovory. Pokud před displejem telefonu Huawei Mate 40 Pro naznačíte gestem stlačení, telefonát přijmete, což dělá ze smartphonu ideálního pomocníka na hovory v okamžiku, kdy máte ruce zaneprázdněné či zašpiněné. Stejným gestem můžete ovládat i přehrávání muziky či videí – mávnutím nahoru a dolů se ovládá hlasitost, gestem stlačení se zase zastaví nebo spustí přehrávání.

Super-rychlé nabíjení a dlouhá výdrž

Přestože nový Mate 40 Pro představuje špičku v mnoha technologických směrech, s výdrží jeho baterie si nemusíte dělat starosti. Velkokapacitní baterie 4400 mAh dokáže pohodlně udržet krok i s náročnými požadavky moderních 5G sítí. Díky bleskovému nabíjení s funkcí Huawei SuperCharge o výkonu až 66 W lze telefon plně dobít doslova za pár minut. Huawei Mate 40 Pro lze rovněž nabíjet i bezdrátově (horizontálně i vertikálně), a to při rovněž obdivuhodném výkonu 50 W.

Nový telefon Huawei Mate 40 Pro je k dostání v předprodeji od 23. října do 11. listopadu za cenu 33 999 Kč. Při zakoupení v předprodeji dostane zákazník jako dárek voucher v hodnotě 3 000 Kč* a bezdrátová sluchátka FreeBuds Pro. Huawei Mate 40 Pro je k dispozici u běžných prodejců a zároveň na shop.huawei.com.

Související články