FACESTARŽivotní stylJE VÁŠ ČAS DRAHÝ? NEPROMARNĚTE HO DOMÁCÍM ÚKLIDEM, USNADNÍME VÁM TO NEJEN...

JE VÁŠ ČAS DRAHÝ? NEPROMARNĚTE HO DOMÁCÍM ÚKLIDEM, USNADNÍME VÁM TO NEJEN PŘED VÁNOCI!

Na okna bez šmouh

Na okna bez šmouh

Pokud se budete řídit radami našich babiček, tak do vody přilejete dvě deci octa a budete leštit okenní tabuli novinami. Okna sice budou bez poskvrny, ale pěkně se u toho nadřete. Někdo v 5 litrech vody zase rozpouští pudink, který nějakým fíglem okna opravdu vyleští. Pokud se ale chcete pracnému leštění vyhnout úplně, můžete zkusit bateriové stěrky. Ty kvalitní nedělají šmouhy a zbytkovou špinavou vodu rovnou odsají, takže nebudete mít na podlaze nakapáno.

and and

Jak na koupelnu?

Trápí-li vás zašedlé spáry mezi dlaždičkami, zkuste parní čištění. „Obyčejnou párou se zbavíte vodního kamene. Parní čistič se důkladně dostane i mezi dlaždičky a vyčistí všechny spáry, či vydrhne vanu,“ radí Vlastimil Firman z Kärcheru. Navíc je známo, že teploty nad 80°C zahubí všechny bakterie, které v domácnosti můžete najít. Dezinfekce stostupňovou párou je dokonce i rychlá. Pára je připravena za pár minut od zapnutí parního čističe.

and

Záchod jako ze škatulky

Čištění záchodové mísy je jednou z nejméně příjemných činností. Hrubému čištění se v tomto případě zřejmě nevyhnete. Nicméně bakterií se můžete opět zbavit parním čištěním. Díky moderním technologiím pak pravidelnou údržbu lze provádět bezkontaktně. Na trhu je nově k sehnání WC Point block Dr. Devil, který v podobě gelové kytičky bezdotykově aplikujete přímo do mísy. Záchodu se tak budete muset dotýkat jen při důkladnějším čištění, a především se tím vyhnete zásobníkům, které neodpovídají tvaru vaší toalety.

Napečené zbytky v troubě

Zaschlé zbytky na nádobí jsou nemilé, ale zapečené jídlo na stěnách trouby spolu s mastnotou, to je opravdová hrůza. Třeba na mikrovlnku nemůžete vzít drátěnku a drhnout. Celou troubu byste si poškrábala. Zkuste proto ve vodě rozpustit prací prášek a omýt stěny trouby tímto roztokem. Dejte si ale pozor, aby byl prášek úplně rozpuštěný. Zrnka by vám mohla stěny poškodit. Pokud do trouby nechcete používat prací prášek, vypomoci vám může i stará dobrá směs sody a octa. Dalším alternativním pomocníkem může být kuchyňská sůl, kterou necháte žárem zhnědnout. Zahřátá sůl na sebe mastnotu naváže. Pak jen stačí sůl vysát nebo vymést a vlhkým hadrem troubu vytřít.

and

Aby vše mělo své místo

Ještě před velkým vánočním pečením je třeba pořádně probrat suroviny. Dejte si na tom záležet. Když budete mít všechno předem připravené, budete překvapená, kolik času vám to při pečení ušetří. Ideálním pomocníkem v kuchyni můžou být dózy. Vyrábí se v různých barvách a designech, ale nejpřehlednější jsou stejně ty průhledné. Na první pohled vám totiž prozradí, co se v nich ukrývá. Úklid spíže může také odhalit přítomnost nezvaných hostů – molů. Odpudit je můžete vyvěšením levandulových pytlíčků po celé spíži. Nejen, že vás levandule zbaví molů, také vám celou spíž mile provoní. Konečně tam snad neucítíte jen brambory.

Související články