Jaro na kolečkách: Jak si vybrat první skateboard v životě

foto archiv Freepik

Skateboarding se z pouličního sportu a kratochvíle stal doslova celosvětovým fenoménem, kterému se věnují statisíce lidí napříč celým světem. Dostal se na olympijské hry, láká nejen svým nábojem, ale také kulturou a módou, která kolem něj točí. Určitě dokázal zaujmout i vás, jinak byste nepřemýšleli nad tím, jak si koupit první skateboard v životě.

Napoprvé jděte na kompletní set


Spoustu lidí to možná překvapí, ale stejně jako například cyklistika je i skateboarding skvělý díky ohromnému množství doplňků, komponentů a rozšíření vašeho sportovního nástroje, které vám napomohou nejen dojít k vytouženému dokonalému vzhledu, ale v mnohých ohledech také odladit, uzpůsobit a zdokonalit jízdní vlastnosti.

foto archiv freepik

Jako nováček byste se ale nejspíš v záplavě nových informací a komponentů dozajista ztratili, a tak je lepší se skládáním svého prvního skateboardu krok za krokem ještě počkat. Brzy zjistíte, že není prkno jako prkno, a každé má svoje specifické schopnosti a výhody či nevýhody. Dokážete si tak složit určitě mnohem lepší až po prvních zkušenostech. Do začátků tedy rozhodně kupujte kompletní set.

Jak na výběr svého prvního kompletu


Komplet určitě kupujte u ověřeného prodejce, který vás hned napoprvé zaujme nejen velkým výběrem, ale také kvalitními a doporučenými značkami jako je např. 35 mm. U takových obchodů se navíc neumíte bát ani kompletů nesoucí značku konkrétního obchodu, protože jsou v něm použity kvalitní a ověřené komponenty.

foto archiv freepik

Základní hodnotou, kterou je potřeba sledovat, je rozměr skateboardu. Ten se odvíjí podle vašeho věku. Tento výběr je dobré opravdu pozorně hlídat. Velikost totiž určuje nejen délku a šířku prkna pro příjemné a stabilní stání, ale také určuje například pružnost nebo tvrdost materiálu, která by se při špatné volbě v porovnání s odhadovaným věkem dítěte a váhou dospělého mohla stát osudnou prvnímu skateboardu.

and