Jak usmažit hranolky, či řízky bez oleje? Stačí k tomu horký vzduch

archiv Freepik

Všichni je milujeme i přesto, že nejsou zdravá, přibírá se po nich ale hlavně dobře chutnají! Máme na mysli smažená jídla. Na trhu je řada spotřebičů, díky kterým si můžeme čas od času smažené pokrmy dopřát, odteď i každý den díky horkému vzduchu.

Připravit smažené pokrmy klasickou metodou není žádná věda, potraviny ponoříte do horkého oleje, kdy tak dochází k rovnoměrnému opečení, je to rychlé a chutné. Pozor má to však své ale. Pravidelná konzumace smaženého jídla vícekrát týdně zvyšuje zdravotní riziko obezity, mrtvice, srdeční onemocnění a cukrovky. Odborníci na výživu potvrzují, že jídla připravovaná ve velké vrstvě oleje, potěší vaše chuťové buňky, ale jinak vám nic dobrého nepřinesou.

Horký vzduch

Přichází doba fritovacích hrnců, kde díky horkovzdušné technologii můžete „fritovat“ pouze na minimálním množství oleje, kterým povrch jídla potřete. Součástí je vysoce výkonná turbína, díky níž se jídlo připravuje v horkém vzduchu, který proudí uvnitř a opravdu jen na minimálním množství oleje.

Díky oleji nezhubnete

Přepadne li vás chuť na nějaké ne příliš zdravé jídlo, je horkovzdušná fritéza ideálním řešením. Připravit hranolky za méně než 30 minut, a to s pouhou jednou lžící oleje není žádný problém. Fritéza zajišťuje jemné a pomalé pečení, které zachovává zdraví prospěšné vitaminy a přírodní aroma čerstvých surovin. Pro hubnutí je také určitě rozdíl, zda zvolíte úpravu smažením, při kterém se pokrm stává často kalorickou bombou, nebo způsobem, při němž do pokrmu nepřidáváte zbytečně velké množství tuku.

Maso i hranolky v jednom najednou

V horkovzdušné fritéze tak můžete připravovat téměř všechna svá oblíbená jídla, jako jsou hranolky, zelenina, maso, i slané koblihy, jarní závitky a samosy, maso a ryby, kuře, wok, světová kuchyně a dezerty, mražené výrobky, dokonce i omáčky. Navíc jednotlivé potraviny nemusíte dělat zvlášť, například maso se zeleninou můžete připravovat najednou, což vám ušetří spoustu času.

Horkovzdušná fritéza připraví díky 2 odděleným varným zónám hned dva vynikající pokrmy najednou.

Na prvním místě jednoduchost

Ovládání je tak jednoduché: všechny potraviny vložíte do fritézy, přidáte jednu lžíci oleje, koření a přístroj zapnete. Horkovzdušná fritéza Tefal ActiFry Genius XL 2in1 disponuje dvěma separátními varnými zónámi a je ideální na zdravé vaření až o 99% méně přidaného oleje. Pro rovnoměrné propečení je Fritéza vybavena Technologií Dual Motion která kombinuje proud teplého vzduchu a jemného míchání. Na výběr máte až z 9 automatických programů. Vše máte pod palcem na velkém dotykem displeji s intuitivním ovládáním. Díky kapacita až 1,7 kg najednou připravíte jídlo až pro 8 osob najednou. Do fritování tak nemusíme prakticky vůbec zasahovat.

Pro rovnoměrné propečení je Fritéza vybavena Technologií Dual Motion která kombinuje proud teplého vzduchu a jemného míchání.

Pomocí časovače si snadno nastavíte dobu, po kterou chcete, aby se jídlo fritovalo a přístroj vás zvukovým signálem upozorní, že je vše hotové. Určitě oceníte i jednoduché čištění fritézy, u většiny přístrojů na trhu jsou všechny odnímatelné části snadno omyvatelné a vhodné dokonce i do myčky.

Mimořádně všestranný výrobek ActiFry Genius obsahuje nabídku 9 lahodných jídel.

Tak co říkáte, není to zas taková věda? Chce to jen trochu času, než opravdu vychytáte, jak horkovzdušnou fritézu využít u vás doma. Kromě přínosu pro vaše zdraví je tu ještě jedná dobrá zpráva. Již nemusíte doma větrat kvůli přepálenému oleji v kuchyni.