FACESTARBydleníJAK SI USNADNIT VELIKONOČNÍ PŘÍPRAVY A POTĚŠIT KOLEDNÍKY? VYZBROJTE SE ČOKOLÁDOU!

JAK SI USNADNIT VELIKONOČNÍ PŘÍPRAVY A POTĚŠIT KOLEDNÍKY? VYZBROJTE SE ČOKOLÁDOU!

 

 

Nemáte čas, náladu nebo potřebné propriety na barvení velikonočních vajíček? Nevadí, nevěště hlavu. Všechno můžete vyřešit pohodlněji a během pár minut. Pokud chcete zůstat věrní tradičním vejcím, vyzkoušejte nové techniky zdobení. Je to rychle a ani se u toho nezašpiníte.

Jak na moderní velikonoční vajíčka?

1.       vyzbrojte se fixou – stačí široký fix a moderní kraslice jsou a na světě. Skvěle tak můžete vyjádřit své pocity, myšlenku nebo jednoduše označit, komu vajíčko patří.

2.       trochu lepidla – transparentní lepidlo a velikonoční ubrousky… Když se tyto dvě věci spojí, vzniknou nádherné kousky.

3.       papírové odstřižky, blyštivý celofán, kousky látky – to vše můžete použít na velikonoční koledu. Jednoduše do nich svá vajíčka zabalte. Lépe to samozřejmě půjde s pomocí lepidla.

4.       washi tape – technika zdobení pomocí dekorativní lepicí pásky. Oblepte vejce páskou a celou práci máte za sebou.

and

 

Ani tyhle rychlé a jednoduché tipy vás nezaujaly? Tak to můžete udělat ještě jednodušeji – vyrazte do obchodu a vyzbrojte se na koledníky čokoládou a jinými sladkostmi. U dětí 100% zaberou věci z reklamy (stejně jako na Vánoce).  Bonbóny M&M‘s i tyčinky Snickers, Twix, Mars, Bounty nebo lahodná Milky Way skvěle poslouží jako stylová velikonoční nadílka. Pestrobarevné obaly navíc pěkně doplní barevné dekorace. Hodí se ale pro příznivce českých i mezinárodních velikonočních tradic.

Některé světové velikonoční zvyky jsou přitom opravdu netradiční. Věděli jste například, že…

  • zatímco ve většině zemí se vajíčka různě zdobí a barví, v Řecku s nimi pořádají bitvy? Vítězem se stává ten, kdo vajíčkem zasáhne nejvíce protihráčů. To musí dost bolet, nemyslíte? V Čechách to můžeme zkusit něžněji… třeba s čokoládou.
     
  • v Chorvatsku jsou ke kraslicím výrazně mírumilovnější a s vajíčky si pouze přiťukávají? Vyhrává ten, komu zůstane neporušené
     
  • v Norsku je o Velikonocích hlavním tématem detektivka? Všichni sledují kriminální příběhy nebo řeší zapeklité detektivní hádanky. Přišli by na to, kde se vzal název lahodné čokoládové tyčinky s nugátem a arašídy (Snickers)? Je pojmenována podle oblíbeného koně jejích vynálezců!
     
  • pokud se rozhodnete trávit Velikonoce na Velikonočním ostrově, budete zklamaní, protože tyto svátky se zde neslaví. Ostrov tak byl pojmenován pouze na základě data objevení a s velikonočními tradicemi nemá nic společného. 

Jakou cestou se tedy nakonec vydáte? Budeme rádi, když se s námi podělíte o praktické tipy a rady.

Související články