FACESTARŽivotní stylJAK SI USNADNIT ÚKLID PO DOMÁCÍCH MAZLÍČCÍCH: PORADÍME VÁM NĚKOLIK ZARUČENÝCH...

JAK SI USNADNIT ÚKLID PO DOMÁCÍCH MAZLÍČCÍCH: PORADÍME VÁM NĚKOLIK ZARUČENÝCH TIPŮ A TRIKŮ

Čistší zvíře znamená čistší domov

Čistší zvíře znamená čistší domov

Když budeme domácí mazlíčky pravidelně koupat a česat, nebudeme muset uklízet příliš mnoho chlupů a také nám to pomůže se zápachem. Pokud nemá váš pes, kočka či jiné zvíře dietu, misku lehce postříkanou olejem ve spreji bude mnohem snazší umýt.

Jak na skvrny od moči

Skvrny od moči vyčistíme nejprve vlhkým hadříkem, potom jej namočíme do vody s trochou octa. Pokud je to nutné, můžeme aplikovat prostředek, který je přímo určený k dezinfekci po zvířatech.

Ovšem i tehdy, když se nám skvrnu povede vyčistit a zápach bude pro lidský nos neznatelný, zvíře se bude na místo opakovaně vracet, protože oni svůj pach ucítí. Zde je několik možností, co proti tomu dělat:

– Použijte přípravek, který odstraňuje pach moči.
– Nechte jej působit tak dlouho, jak je doporučeno. Tyto přípravky fungují dobře, ale pomalu.
– Po aplikaci místo překryjte igelitem a několikrát si na něj stoupněte, aby se přípravek dostal opravdu do každé škvíry.
– Nechte igelit na místě po celou dobu, aby přípravek nezaschnul.

Jak na starší skvrny

Pokud je skvrna starší, vyzkoušejte přípravek také. Pokud ovšem váš mazlíček na to místo chodil vícekrát, je možné, že nebude účinkovat. Proto po několika hodinách působení přípravku místo neutralizujte zředěným octem. Pak přípravek aplikujte znovu.

Také si můžete v lékárně koupit injekční stříkačku a do postiženého místa na koberci aplikovat oblíbený parfém. Pokud nebude fungovat ani to, zkuste si nechat koberec vyčistit profesionálně. Pokud máte pod kobercem podložku, bude možná nutné ji vyměnit.

Jak na chlupy

Na koberce je třeba použít vysavač s vysokým výkonem a turbonástavci určenými na zvířecí chlupy. Obyčejným vysavačem se zvířecích chlupů nezbavíte.

Na textilní a čalouněný nábytek se dá pořídit kartáček s nylonovými vlákny, který chlupy dokáže odstranit. Také poslouží lepicí páska omotaná kolem ruky. Také existují speciální houbičky a rukavice.

Z oblečení chlupy odstraní sušička – spolu s oděvy do ní vložte míček na změkčování tkanin. Také pomůže při praní používat aviváž.

Co se zvratky

Občas se stane, že má domácí mazlíček žaludeční problémy a vyhodí obsah žaludku na koberec. Protože jsou zvratky kyselé, můžou poškodit barvu koberce. Proto je důležité místo okamžitě vyčistit teplou vodou a čisticím prostředkem na koberce a všechnu tekutiny z koberce odsát. Pokud se přece jen koberec odbarví, je možné některé skvrny znovu obarvit. 

Související články