FACESTARKrásaJAK SE RODÍ LEGENDÁRNÍ ROUGE PUR COUTURE

JAK SE RODÍ LEGENDÁRNÍ ROUGE PUR COUTURE

 

 

Pro společnost YSL Beauté začalo vše roku 1978, kdy vznikla Rouge Pur Couture, legendární kolekce rtěnek s nekompromisní intenzitou barvy. Od té doby pojem překročil hranice make-upu a stal se legendou, a to nejen v rámci značky Yves Saint Laurent, ale celého módního světa. Jeho inovativní složení obstálo i ve zkoušce časem. Kombinuje intenzivní barvu a saténový lesk pro extrémně barevný módní finiš a překvapivé pohodlí. V současnosti trvá více než 40 hodin, než jsou dokončeny všechny tři kroky precizně navrženého procesu výroby.

První krok: Příprava a ladění

Ve speciálně střežené místnosti začíná expert Yves Saint Laurent nalévat přesně odměřené množství pigmentů do olejové báze. Směs umocňuje a násobí intenzitu barvy každého pigmentu a vytváří jakousi barevnou kaši v každém odstínu Rouge Pur Couture. V tomto bodě se příprava přesouvá do speciálního mlýnku, kde se pigmenty melou. Pokaždé, když kaše prochází mlecím strojem, dohlíží na ni odborník a kontroluje velikost částic. Čím jemnější pigment se vytvoří, tím sytější bude výsledná barva. Výroba této kaše tvoří „pigmentační fázi“.

and

Pigmenty pro ROUGE PUR COUTURE se melou dvakrát, občas dokonce třikrát, abychom získali co nejintenzivnější barvu a nejjemnější texturu,“ říká Caroline Nègreová, Scientific Communication Magnager skupiny Yves Saint Laurent Beauté.

Druhý krok: Míšení a tavení

„Pigmentační fáze“ se provádí přímo v bázi, která se skládá z průsvitných krystalických a kandelilových vosků a z olejů, které jsou pečlivě vybrany pro jejich mimořádnou čistotu. Tato exkluzivní kombinace YSL Beauté jménem Colour Reveal Technology zvýrazňuje barvu a prodlužuje její výdrž, aniž by oslabovala ostatní vlastnosti. 

and

Specialisté značky přidávají směs antioxidantů a svěží ovocnou vůni, která je pro Rouge Pur Couture typická.

Celá kompozice se pak míchá při teplotě 90°C po dobu 4 hodin, aby získala kýženou hustotu. Jakmile je připravená, odlévá se do bloku rtěnkové hmoty. Tyto bloky se nechávají odstát 24 hodin, aby vychladly a ztuhly.

and

Třetí krok: Tvarování a balení

Blok rtěnkové hmoty se znovu ve speciální nádobě zahřeje na 90°C po dobu 90 minut, aby dosáhl optimální teploty a konzistence. V tuto chvíli dochází ke vstřikování hmoty do silikonových forem, kde budoucí rtěnky Rouge Pur Couture získávají svůj typický tvar. Následně se provádí prudké ochlazování a ztužování produktu. Po otevření forem, které zajišťuje systém poklesu hladiny vzduchu, se nám dostává do rukou luxusní barevná tyčinka s nepostradatelným logem od Cassandra.

and

Bez dalšího otálení se tyčinka připevňuje k mechanismu rtěnky. Ten se pak vkládá do tuby, která se nakonec přikrývá zlatým uzávěrem.

Každá výroba s sebou nese i kontrolu kvality. Naši odborníci náhodně vybírají rtěnky Rouge Pur Couture a zjišťují, zda produkty skutečně splňují vysoké standardy značky YSL. Mezi testy patří i rozřezávání tyčinky tenoučkou kovovou strunou, při němž se testuje odolnost rtěnky.

and

 

 

 

Související články