FACESTARBydleníJAK PROSTŘÍT ŠTĚDROVEČERNÍ TABULI? PŘÍNÁŠÍME TIPY NA TO, JAK UDĚLAT VAŠÍ VEČEŘI...

JAK PROSTŘÍT ŠTĚDROVEČERNÍ TABULI? PŘÍNÁŠÍME TIPY NA TO, JAK UDĚLAT VAŠÍ VEČEŘI NEZAPOMENUTELNOU!

Zelené větvičky doprostřed

Zelené větvičky doprostřed

Zelené větvičky jsou klasika, která se nikdy neokouká. Navíc je můžeme naaranžovat různými inovativními způsoby. Jedním z nich je třeba dřevěná bedýnka a v ní větvičky vkusně doplněné vánočními ozdobami a svíčkami.

Aranžmá ve sklenicích

Umístěte do středu stolu zavařovací sklenice, do nich vrstvu soli (může být i vonná koupelová sůl), kterou doplníte střídavě zapálenou svíčkou a střídavě červenými bobulemi (brusinkami) nebo malými ozdůbkami. Navrch můežte ještě přidat malé zelené větvičky.

and

Malý stromeček ve středu

Umístěte doprostřed stolu květináč s malým ozdobeným stromečkem. Kolem něj mohou být naaranžovány šišky a další přírodní materiály.

Třpyt zlata

Jestliže letošním svátkům  u vás vévodí zlatá, pohrajte si se zlatými dekoracemi i na vánočním stole. Malé zlaté kuličky ve skleněné nádobě, větší ozdůbky, zlatý kroužek na ubrousku. Pokud máte zlatě zdobený porcelán, určitě nesmí zůstat ve skříni.

and

Rolničky

Ubrousek převažte stužkou a na ni pověste rolničku. Tuto dekoraci může doplňovat zlatá šiška či svícínek se zapálenou svíčkou

Spousta svícínků

Máte rádi světýlka? Rozestavte na vánoční stůl spoustu malých skleněných svícínků s čajovými svíčkami. Postarají se o zvláště kouzelnou atmosféru.

and

and

and

Živé květiny

Vánoční tabuli jistě zpestří váza nebo jiná dekorace z živých květů. Tu nám může vytvořit profesionální florista, nebo zapojíme vlastní um. Živé květiny lze aranžovat i do mělčích nádob s použitím speciální hmoty (florexu), do které se zapichují. Živé květy můžeme doplnit jmelím, zelenými či zlacenými větvičkami a ozdobami.

Ubrousek ve tvaru vánoční hvězdy

Na vánoční stůl se hodí ubrousek poskládaný do tvaru vánoční hvězdy.

1. Začínáme se zcela rozloženým čtvercovým ubrouskem.

2. Přeložíme horní a spodní stranu tak, že se hrany setkají ve středu a ubrousek bude mít tvar obdélníku.

3. Ubrousek přeložíme podélně na poloviny.

4. Ubrousek složíme jako harmoniku na 8 stejných dílků a dobře uhladíme a smáčkneme (můžeme i na chvilku zatížit).

5. Harmoniku podržíme na konci, který není zdvojený, a druhý rozvineme do vějíře.

6. Zdvojený okraj ubrousku nyní máme nahoře a volné konce směřují od nás, k nám směřují tři sklady. Každý sklad zezhora promáčkneme dolů a složíme k sobě.

7. Vějíř otočíme, takže bude směřovat volnými konci a čtyřmi sklady k nám. Sklady opět opatrně promáčkneme dolů. Pak hvězdu rozvineme na stůl.

Podrobný videonávod sledujte zde.

Související články