Jak potěšit kutily a zahrádkáře? Tři dárky, které zasadí radost.

Prsty od hlíny, čistá hlava, snídaně na rozkvetlém balkóně, ale i radost z prvního klíčku nebo vlastní úrody. Nejkrásnější věci na světě si nekoupíte. Můžete ale svým blízkým darovat něco, co jim tyto nezapomenutelné zážitky přiblíží.

Stačí pár kliků a v e-shopu plastia.eu koupíte dárkový poukaz společnosti Plastia, která nabízí výrobky pro domov i zahradu. Obdarovaný může vybírat ze široké nabídky samozavlažovacích i běžných květináčů a truhlíků, pěstebních nádob, vermikompostérů i ptačích krmítek. Dárkový poukaz potěší i milovníky špičkového designu. Kromě funkce totiž Plastia klade důraz na moderní design svých produktů: vloni, už podruhé v historii, získala nejprestižnější světové ocenění v této oblasti – Red Dot Award.

PRVNÍ TIP: Zelený ostrov uprostřed domova

Udělejte radost samozavlažovací pěstební nádobou Urbalive, ve které se výborně daří pokojovým rostlinám, květinám, bylinkám, ale i méně náročné zelenině. Nyní je k dostání ve čtyřech barvách – k zelené a antracitové se nově přidala čokoládová a slonová kost. Moderní design kombinující plast a dřevo pochází z dílny proslulého českého designéra Jiřího Pelcla.

Doporučená cena pěstební nádoby Urbalive je 1690 Kč.

DRUHÝ TIP: Hravý dotek přírody v kanceláři

Jak na pracovním stole najít místo nejen na praktické věci, ale i na kousek přírody? Řešením je Moduloo – květináč, stojánek na tužky i skrýš na drobnosti, vše v jednom. Moduloo od mladé slovenské designérky Lucie Lehrer připomíná svou hravostí i barevností dětskou stavebnici.

Moduloo můžete koupit jednotlivě ve fialové nebo limetkové barvě za doporučenou cenu 179 Kč. K dostání je však i trojbalení v šedých odstínech (bílá/antracit/šedá) za 349 Kč.

TŘETÍ TIP: Zábava při pozorování ptáčků

Kupte dětem ptačí krmítko a sledujte, kolik radosti jim přinese. Plastia nabízí ptačí krmítka FINCH a DOMEK. Obě tato krmítka vznikla ve spolupráci s Českou společností ornitologickou. Díky variabilnímu upevňovacímu systému můžete krmítko nejen zavěsit, ale i připevnit na tyč či zábradlí.

Doporučená cena krmítka FINCH je 249 Kč a krmítka DOMEK 289 Kč.

Design krmítek FINCH a DOMEK je jednoduchý a funkční. U krmítka FINCH jsou na výběr tři barevná provedení – zelené, vínové a antracitové. DOMEK je pak k zakoupení v barvě zelené a hnědé.