Jak posílit imunitu, abyste opakovaně nebyli nemocní?

Pomoci tělu ke zvýšení obranyschopnosti není zas až tak těžké.
Pomoci tělu ke zvýšení obranyschopnosti není zas až tak těžké.

Je tu jaro. Krokusy už dávno vyrazily, ptactvo se překřikuje na drátech, i to jarní slunce už začíná hřát. Tak proč jste pořád unavená? Máme pro vás vysvětlení.

Po zimě, a zvlášť jejím letošním bláznivém konci, kdy během jednoho víkendu spadla teplota skoro o patnáct stupňů je organismus unavený a vyčerpaný.  K tomu si přičtěte zimní stravu, kdy se tak snadno hřeší a dopřává, málo světla a pohybu a už asi chápete.

Zimní režim tělo oslabuje

Když to skončí jenom jarní únavou je ještě dobře. Ale s oteplením se často šíří různé virové a bakteriální infekce, různá nachlazení a chřipky. A právě po zimě je velmi snadné jim podlehnout. Tělo dostalo zabrat a má oslabenou imunitu, nachladit se je tedy velmi snadné.

Přitom pomoci tělu ke zvýšení obranyschopnosti není zas až tak těžké. Rozhodně se vyplatí zdravé stravování, zejména nešetřit na jarní čerstvé zelenině. Vhod přijdou i ovocné šťávy a zelené čaje, stejně tak i předsevzetí začít se víc hýbat.

Rozhodně se vyplatí zdravé stravování, zejména nešetřit na jarní čerstvé zelenině a stejně tak i předsevzetí začít se víc hýbat.
Rozhodně se vyplatí zdravé stravování, zejména nešetřit na jarní čerstvé zelenině a stejně tak i předsevzetí začít se víc hýbat.

Pusťte k tělu enzymy 

Zásadní úlohu pro zdravé fungování, akceschopnost a rovnováhu imunitního systému mají speciální proteolytické enzymy, s jejichž pomocí tělo udržuje imunitní systém v rovnováze.

 

Jejich dostatek je přitom nutnou podmínkou dobrého fungování imunitního systému. V případech, když je imunita oslabena, je vhodné dodat tělu enzymy zvenčí ve formě léku Wobenzym. Podpoří se tím imunitní pochody v našem těle, když už vlastní enzymy nestačí.

Výhodou Wobenzymu je, že působí komplexně. Příznivě ovlivňuje průběh zánětů, zmírňuje otoky a posiluje imunitu. Mohou ho užívat i těhotné nebo kojící ženy. V těchto případech je ovšem zapotřebí léčbu konzultovat s lékařem.

Věděli jste, že…

Posílení oslabené imunity je dlouhodobý proces. Obvykle je dobré ji posilovat, když je náš obranný systém ohrožen nejvíce, tedy v období zvýšeného výskytu chřipek a nachlazení – hlavně na jaře a na podzim. Rizikovou je rovněž intenzivnější fyzická či psychická zátěž. 

 

Pokud už někoho chřipky, virózy anebo angíny sužují, je nejlepší začít užívat Wobenzym ihned, protože tento lék pomáhá rychleji a lépe zvládnout onemocnění. Při současném užití s antibiotiky zlepšuje účinek antibiotické léčby. Je vhodné ho užívat i v období rekonvalescence, protože brání případnému návratu nemoci a urychluje regeneraci.

Wobenzym je tradiční lék z přírodních zdrojů k vnitřnímu užití. Pečlivě pročtěte příbalovou informaci. Léčbu dětí konzultujte s lékařem.