FACESTARBydleníJAK POHÁDKOVĚ ZAŘÍDIT DĚTSKÝ POKOJ: TOHLE JE NĚKOLIK JEDNODUCHÝCH A ZAJÍMAVÝCH TIPŮ!

JAK POHÁDKOVĚ ZAŘÍDIT DĚTSKÝ POKOJ: TOHLE JE NĚKOLIK JEDNODUCHÝCH A ZAJÍMAVÝCH TIPŮ!

Pohádkovou atmosféru dětského pokoje můžeme ale pomocivytvářet i jeho zařízením. Neobyčejný dětský svět si zaslouží neobyčejný nábytek, dekorace i osvětlení. Někdy nám k tomu stačí trocha fantazie, barva a štětec, zajímavá látka či koberec, jiné pohádkové doplňky koupíme v obchodě. Připravili jsme pro vás několik tipů a inspirací, jak pohádkově zařídit dětský pokoj:

Pohádkovou atmosféru dětského pokoje můžeme ale pomocivytvářet i jeho zařízením. Neobyčejný dětský svět si zaslouží neobyčejný nábytek, dekorace i osvětlení. Někdy nám k tomu stačí trocha fantazie, barva a štětec, zajímavá látka či koberec, jiné pohádkové doplňky koupíme v obchodě. Připravili jsme pro vás několik tipů a inspirací, jak pohádkově zařídit dětský pokoj:

Spaní

Malé slečny jistě ocení pohádkovou postel jako na zámku, ve které si budou připadat jako skutečné princezny. Pomoci může například zlatá barva a „princeznovské“ ložní prádlo nebo improvizovaná „nebesa“. Stačí na strop zavěsit kruh, na který jsme navlékli záclony (výborně se na to hodí vyšívací kruh, který se dá rozpojit a opět spojit. Chlapci se zase rádi zasní v posteli obklopené oblíbenými hrdiny. Látka nebo kapsář se superhrdinským motivem zavěšený na zdi může bohatě stačit. Nádherné jsou také postele umístěné ve stylizovaném domečku (pro dívky) či třeba vojenském bunkru z maskáčové látky (pro kluky).

Dekorace

Do dětského pokoje rozhodně nejsou vhodné dekorace, které se snadno rozbijí nebo mají větší cenu. Stačí jedna rána míčem… Dobrý nápad je nechat dětem nějaký prostor pro jejich vlastní tvorbu. Když část zdi přetřete tabulovým nátěrem, můžou si vytvářet vlastní umělecká díla. A  pokud máte výtvarný talent, nebo znáte někoho, kdo ho má, můžete se pustit do uměleckého díla sami a přímo na zeď namalovat motiv, který děti zaujme a bude inspirovat k vymýšlení dalších pohádkových příběhů. Dekorace vytvořené z barevných látek mají velkou výhodu – dají se vyprat. Děvčata také jistě ocení například zrcadlo. A nemusíte se bát, že se rozbije. Stačí pořídit samolepicí zrcadlovou tapetu.

and

Úložné prostory

Ani skříně, skříňky a další úložné prostory nemusí vypadat jako strohý nábytek. Můžeme se na nich též vyřádit s barvami a štětcem či s nůžkami a lepidlem. Mnoho parády můžeme nadělat jen třeba zajímavými, barevně sladěnými tapetami. A když ke skříňce připevníme jednoduchou stříšku z prkének, bude vypadat jako domeček. Dětský pokoj také vkusně doplní různé barevné a hlavně měkké polštářky, malé příjemné koberečky (ovšem pokud je dítě alergik, koberečkům bude lepší se vyhnout). I stůl a židle můžou být zajímavě barevné a pohádkové.

Osvětlení

Magickou atmosféru vždy navodí vhodné osvětlení. Když do stínidla lampy vystříháme různé tvary, uvidíme je pak na zdi. Kouzlit se dá i se světelnými řetězy z LED žároviček, které jsou velmi úsporné, a přitom dokážou divy. I obyčejným navěšením barevných průsvitných ústřižků na lustr můžeme dosáhnout zajímavého efektu. K dostání jsou i efektní lampy s dětským designem, které se postarají o zvláště pohádkovou atmosféru. Například projektor Philips Disney dokáže promítnout 24 obrázků a poslouží i jako bezpečné večerní osvětlení. Projektor vykreslí na zeď některou ze známých Disney postaviček, a podnítí tak pestrou dětskou fantazii. Spodní část projektoru slouží jako lampička, která tlumeným a příjemným světlem osvítí pokoj. Díky projektoru Disney se děti stanou součástí pohádky, ba dokonce jejími samotnými hrdiny. Projektor je vybaven technologií LED s integrovanou žárovkou a dobíjí se třemi klasickými AA bateriemi. Nezahřívá se a má zaoblený tvar, proto je pro děti naprosto bezpečný. S lampičkou mohou manipulovat i ti nejmenší, a čarovat tak s velikostí i pohybem obrázků. Projektor je k dostání v několika motivech pro holčičky i pro kluky.

and

Související články