FACESTARZdravíJak nabrat svalovou hmotu do pár týdnů?

Jak nabrat svalovou hmotu do pár týdnů?

Nabrat pořádnou svalovou hmotu a vyrýsovat postavu je snem mnoha z nás. Každý by si přál mít dokonale vytesanou postavu, na které jsou jasně vidět vydřené svaly. Možná i vy chcete zapracovat na své kondici a pokud možno nabrat svalovou hmotu do pár týdnů od začátku výzvy. Jenže jak na to?

Základem je pestrá strava

Stavebním kamenem svalové hmoty jsou bílkoviny. A právě na ty byste se měli zaměřit ve svém jídelníčku. Kdo nepřijímá dostatek kvalitního proteinu, ten nemůže očekávat, že mu svaly narostou. Není přitom hned zezačátku nutné utrácet peníze za nejrůznější doplňky stravy – těch je sice k dostání opravdu hodně a dostatek proteinu vašemu tělu zajistí, pro začátečníky je ale určitě mnohem lepší, když si bílkoviny zajistí prostřednictvím stravy.

Jídelníček by proto neměl být ochuzen o maso – ideálně krůtí, kuřecí nebo hovězí. Bílkoviny najdete také ve vejcích nebo mléčných produktech jako je tvaroh či jogurt.

Bez cvičení svaly neporostou

Začít baštit bílkoviny a hnát do sebe protein horem i spodem bohužel nestačí k tomu, aby vám svalová hmota nabyla zázračnou rychlostí. Chce to samozřejmě také cvičit. V tomto případě se vyplatí připomenout známé rčení, že zvyk je železná košile.

Pokud chcete nabrat svalovou hmotu během kratší doby, musíte se naučit pravidelně cvičit a trénovat. Nejlépe uděláte, když začnete chodit do posilovny a to ideálně pod dohledem zkušeného trenéra. Ve Fitness Vagon můžete oslovit několik specialistů, kteří vás nasměrují tím správným směrem a pomohou vám jak s technikou, tak s výběrem správných cviků.

Odpočinek také hraje svojí roli

Pokud si myslíte, že vám svalová hmota poroste rychleji, když se budete dřít do umření každý den, pak jste vedle jak ta jedle. I svaly potřebují regenerovat, proto jim nezapomínejte dopřávat dostatek odpočinku. Vybudovat svaly se vám povede jedině tehdy, když to nepřeženete a necháte své tělo reagovat na tréninky a silové vypětí. Pamatujte, že nic se nemá přehánět.

Související články