Jak eliminovat prach u vás doma? Začněte u bezsáčkového vysavače

Bez úklidu podlah se doma neobejdete, stejně tak i bez vysavače o to víc, když se jedná o bezsáčkový. Je nezbytný například při vysávání prachu z police nebo čištění postelových matrací či koberce. Našli jsme a otestovali za vás pomocníka, který si s tím jednoduše poradí.

Úklid je samozřejmou součástí každé domácnosti, a i když jsou ve stále větší oblibě moderní (tzv. tvrdé) podlahy, jejichž údržba je zpravidla snadnější než čištění koberců, čas, který do úklidu investujete, je stále velký. U bezsáčkových vysavačů prach a nečistoty se ukládají do speciální nádoby, kterou stačí následně pouze vysypat. 

Dobře vybírejte

Mezi časté chyby každého, kdo si vybírá nový vysavač, patří sledování hodnoty příkonu. Je to dáno tím, že jsme všichni byli zvyklí řídit se pravidlem, že čím vyšší příkon, tím silnější bude tah vysavače. Pokud si domů pořídíte kvalitní bezsáčkový vysavač, přinese vám výhody, které se obecně u těchto vysavačů uvádějí, tedy úsporu peněz za sáčky nebo stabilní sací výkon. 

Cyklónový způsob vysávání zaručuje vynikající výsledky a stálý výkon sání až do plné kapacity prachové nádoby.

Výkon je nejvíc

Dnes na trhu najdete takové vysavače, které mají nižší příkon, zato sací výkon zůstává stále na nejvyšší úrovni. Takového zdokonalení výrobci dosáhli díky lepšímu a efektivnějšímu zkonstruování jednotlivých dílů spotřebiče, především motoru a turbíny. Důležitější než samotný příkon vysavače je jeho sací výkon, který by měl být alespoň 300 W, aby byl schopný vysát i větší nečistoty. 

Vysávání vám určitě zpříjemní rukojeť, což znamená, že už se k vysavači nemusíte ohýbat. Navíc v každém balení najdete bohaté příslušenství včetně klasické podlahové hubice a parketové hubice na tvrdé podlahy. Samotná trubice by měla být co nejodolnější, aby se při práci neohýbala. Ideální je trubice kovová a samozřejmě teleskopická jako u bezsáčkového cyklónového vysavače DOMO DO7290S, který jsme měli možnost otestovat. Určitě také zohledněte délku přívodního kabelu, krátká šňůra vám ve velkém bytě může dost znepříjemnit život. Testovaný model v sobě ukrývá 6m dlouhý kabel, který byl dostačující. 

Velký operační rádius zajištuje extra dlouhý přívodní kabel o délce 6 m.

Cyklon

Bezsáčkový vysavač s nejmodernějším cyklónovým způsobem vysávání s vícenásobnou filtrací vystupujícího vzduchu přes filtr HEPA H13 DOMO DO7290S. Princip cyklonového efektu znamená, že částečky nečistot se ve sběrné nádobě na prach o objemu 2,5 l od vzduchu oddělí pomocí odstředivé síly. 

Bezsáčkový vysavač s nejmodernějším cyklónovým způsobem vysávání s vícenásobnou filtrací vystupujícího vzduchu přes filtr HEPA H13.

U všech bezsáčkových vysavačů je potřeba pravidelně filtry čistit a vyměňovat, tzn. omývat vodou, jak výrobci obvykle uvádějí výměnu Hepa filtru stačí alespoň jedenkrát ročně při běžném používání vysavače v domácnosti. Pokud to ale neděláte, vysavač rychle ztratí výkonnost. V takovém případě je vina na vás.

Podívejte se na další modely bezsáčkových vysavačů DOMO zde.