FACESTARŽivotní stylJAK CHRÁNIT OKNA A PROSKLENÁ DVEŘE PŘED ROZBITÍM A PŘED ZLODĚJI: INSPIRUJTE...

JAK CHRÁNIT OKNA A PROSKLENÁ DVEŘE PŘED ROZBITÍM A PŘED ZLODĚJI: INSPIRUJTE SE!

1. Zesílené sklo

1. Zesílené sklo

Existuje několik metod na poslílení skla. První z nich je temperované sklo, které je mnohem odolnější než běžné sklo, a je tedy daleko těžší je rozbít. Druhou možností je laminované sklo, které je složené ze dvou slepených skleněných tabulí, a mezi nimi je umístěna bezpečnostní fólie.

2. Polykarbonátová okna a plexisklo

Okna z plastu můžou nahradit tradiční sklo – jsou stejně silná jako skleněná, ale nerozbíjí se tak snadno. Polykarbonátová okna jsou dražší, ale velmi bezpečná.

3. Mříže

Mříže pomůžou domov opravdu dobře zabezpečit. Někteří lidé však mít mříže na oknech nechtějí, protože by se doma cítili jako ve vězení. Pokud o mřížích uvažujete, určitě bude lepší sáhnout po nějakém zajímavém, dekorativním řešení, které zapadne i do celkového designu vašeho domu.

4. Alarm

Alarm vás okamžitě upozorní na otevření nebo rozbití okna. Jeho nevýhodou však je, že je třeba jej často nastavovat a majitelé alarmů někdy doplácejí na to, že je nechávají vypnuté.

5. Bezpečnostní fólie

Pokud nechcete vyměňovat okna za bezpečnostní, což je nákladné, můžete okna zabezpečit mnohem jednodušší instalací bezpečnostní fólie. Zabráníte tak prohození předmětů oknem a zároveň znesnadníte vniknutí zlodějům do budovy. Nespornou výhodou bezpečnostní fólie je její nenápadnost, takže nepřitahuje nežádoucí pozornost. Bezpečnostní fólie, kterou nabízí česká společnost Next, Vás a Vaše blízké rovněž uchrání před pořezáním o skleněné střepy v případě rozbití okna. Fólie navíc zadrží 98% škodlivého UV záření, čímž zabraňuje stárnutí interiéru. Má velmi kvalitní povrch odolný proti poškrábání. Používá se na všechny typy budov.

Související články