FACESTARReceptyJ. P. GAULTIER: ŠÁLEK ČAJE VE SPOLEČNOSTI NEJSLAVNĚJŠÍHO MÓDNÍHO NÁVRHÁŘE VŠECH DOB

J. P. GAULTIER: ŠÁLEK ČAJE VE SPOLEČNOSTI NEJSLAVNĚJŠÍHO MÓDNÍHO NÁVRHÁŘE VŠECH DOB

 

 

Legenda č. 1: Gaultier

Francouzský módní návrhář Jean Paul Gaultier začal pod vlastní značkou tvořit v roce 1976 a ke špičce módního světa patří dodnes. Jeho tvorba bývá charakterizována jako provokativní, avantgardní, silně ovlivněná punkem. Gaultier navrhuje konfekci, pret-a-porter i haute couture, na svém kontě má i úspěšné parfémy a spolupráci s renomovanými světovými značkami. Jednou z nich je i producent skutečně exkluzivních čajů Kuzmi Tea.

Legenda č. 2: Kuzmi Tea        

Kusmi Tea produkuje škálu exkluzivních čajových směsí, vyráběných výhradně z čajových lístků pocházejících z pečlivě vybíraných lokalit.  Receptury, jejichž přesné složení je přísně střeženým tajemstvím, staví na charakteristické chuti Earl Grey ve spojení s citrusy a kořením, které zjemňují hořkost černých čajů. Tato delikátní kombinace po staletí vzrušuje chuťové pohárky všech milovníků čaje, včetně opravdových znalců.

Stejně jako módní značky, i čaje mohou mít své bestsellery. A právě ty „oblékl“ Gaultier do svého klasického „marine“ stylu, který charakterizují modrobílé pruhy a tetování:

Anastasia

and
Zastoupení ženského elementu. Čaj je inspirován příběhem velkokněžny Anastasie, dcery cara Mikuláše II., která v sedmnácti letech záhadně zmizela. Tento exkluzivní Earl Grey přináší neodolatelnou chuť v kombinaci černého čaje, bergamotu, citronu a pomerančových květů. V podání J. P. Gaultiera se představuje v obalu s tmavomodrými pruhy a motivem tetování.

Prince Vladimir Tea

and
Mužská řada čajů se vyjímá v bleděmodrém obalu s proužky a motivem tetování. Uvnitř se skrývá lahodný Earl Grey kombinovaný s vanilkou, citronem a kořením, jeden z nejtypičtějších čajů Kusmi, vytvořený v roce 1888 na počest ruského vládce Vladimíra Velikého.

Konečně v Praze

and

Kolekce Kusmi Tea by Jean-Paul Gaultier je po celém světě dostupná výhradně v originálních Kusmi Tea shopech. A i v Čechách jsme se dočkali prvního Kusmi Tea shopu, nedávno otevřeného v pražském nákupním centru Nový Smíchov. Kromě této novinky najdete v regálech nespočet druhů originálních směsí černého a zeleného čaje té nejvyšší kvality, včetně věhlasných  wellness směsí, čaje sypané, čaje v mušelínových sáčcích, v typických plechových krabičkách v barokním stylu. A navíc ta všudypřítomná neodolatelná vůně …

Design nového obchodu je chytrým mixem tradice a modernosti – základů DNA značky. Interiéru vládne atraktivní kombinace červené a čistě bílé barvy, dávající náležitě vyniknout barevným plechovkám s čaji. Věci znalý personál vás ochotně provede sortimentem, představí bestsellery i novinky v portfoliu francouzsko-ruské společnosti, poradí s výběrem i správnou přípravou. I my, čeští milovníci čaje, tak konečně můžeme intenzivně objevovat chutě a vůně čajů a naplno podlehnout jejich kouzlu.

Související články