FACESTARŽivotní stylIDEÁLNÍ VÁNOČNÍ DÁREK PRO MUŽE? TENHLE HOLÍCÍ STROJEK, KTERÝ DOKÁŽE I NEMOŽNÉ!

IDEÁLNÍ VÁNOČNÍ DÁREK PRO MUŽE? TENHLE HOLÍCÍ STROJEK, KTERÝ DOKÁŽE I NEMOŽNÉ!

Víme, že muži chtějí mít nejvyspělejší techniku ve všech sférách života na dosah ruky, a u nás ve společnosti Philips to bereme velmi vážně,“ říká Jack van Strien, generální ředitel divize osobní péče společnosti Philips. „Při vývoji holicích strojků řady 9000 jsme pozvedli inovace na další úroveň. Naše nejvyspělejší technika tak nyní mužům umožňuje dokonalé oholení a dosažení skvělého vzhledu i pocitu doslova kdekoliv.“

Víme, že muži chtějí mít nejvyspělejší techniku ve všech sférách života na dosah ruky, a u nás ve společnosti Philips to bereme velmi vážně,“ říká Jack van Strien, generální ředitel divize osobní péče společnosti Philips. „Při vývoji holicích strojků řady 9000 jsme pozvedli inovace na další úroveň. Naše nejvyspělejší technika tak nyní mužům umožňuje dokonalé oholení a dosažení skvělého vzhledu i pocitu doslova kdekoliv.“

Jako holič mám zkušenost s holením poměrně slušnou, vím, jak rostou vousy, vím jak jich zbavit jejich majitele. Vždy jsem ale holil klasicky, na mokro a břitvou. Také dobře vím, že nejlepší a nejkvalitnější oholení je právě namokro, kdy se vousy dostatečně namočí, čímž změknou, nabobtnají, vystoupí zpokožky a tím se dobře oholí,“ říká zkušený holič Tomáš Kožíšek.

Svoji zkušenost s „vesmírným“ strojkem však popisuje takto: „Protože pokrok nejde zastavit, ty nejlepší vlastnosti, které nám nabízí holení na mokro a elektrika, se spojily. Pro mne osobně je to převratná novinka.“

Nový holicí strojek těží z pětasedmdesátileté tradice technologického vývoje, který změnil mužské holení. Například díky technologii detekci křivek se holicí hlavy strojku Philips Series 9000 mohou naklápět do osmi různých směrů, a tak sledovat každou křivku tváře a zajistit precizní oholení. Jedním tahem odstraní až o 20 procent více vousů. Stojek umožňuje osobní nastavení citlivosti, takže se přizpůsobí pokožce a typu vousů pro maximální komfort na všech partiích tváře i krku. Strojek je voděodolný, takže umožňuje suché i mokré holení. Vybrané modely jsou vybavené jedinečným systémem SmartClean pro snazší a hygieničtější čištění. Pouhým stiskem tlačítka holicí strojek Philips Series 9000 vyčistí, vysuší, nabije a promaže, takže bude pokaždé fungovat jako poprvé.

and

Jak se co nejlépe oholit elektrickým strojkem: Pánové, neváhejte a vyzkoušejte pár zaručených rad!

Holení elektrickým strojkem je v podstatě velmi jednoduchá záležitost. Ale pokud nejste na elektrický strojek zvyklí a nejste si jistí, zda je tento způsob holení pro vás ten pravý, tyhle rady a tipy vám mohou pomoci.

Čtyři základní zásady

1. Vyberte si dobrý strojek

Existuje spousta různých druhů holicích strojků. Volba bude záviset na vašich potřebách, rozpočtu a také na typu vousů. Ne každý holicí strojek bude vyhovovat každému. 

2. Připravte se před holením

Před holením je potřeba obličej umýt horkou vodou, která otevírá póry a změkčuje vousy. Nejlepší je holit se hned po sprchování. Voda před holením vám pomůže vousy napřímit a natužit, oholení pak bude daleko hladší. Pokud máte voděvzdorný strojek, nemusíte pleť před holením sušit. Pokud ne, je důkladné vysušení opravdu nutné.

3. Najděte si techniku holení, která vám bude vyhovovat

Každý je jiný, a proto určitě stojí za to vyzkoušet několik technik a zůstat u té, která vám bude vyhovovat. Někteří muži nedají například dopustit na holení proti směru růstu vousů – ohlení je pak hladší. Jiným zase tento způsob přináší podráždění pokožky.

4. Hydratujte

Voda po holení vaši pokožku zklidní, hydratuje a chrání. Existují i přípravky, které růst vousů zpomalují, takže vaše pleť zůstane hladká o něco déle.

A co radí skutečný odborník, holič Tomáš Kožíšek?

Nasucho, nebo namokro?

Elektrické holicí strojky zvládnou obojí. Pro tvrdé vousy je určitě vhodnější holení namokro, protože je horká voda dokáže změkčit. Suché holení je zase mnohem rychlejší

Změkčujte

Holení s elektrickým strojkem bude ještě důkladnější, když se vám podaří vousy změkčit. Pomoci k tomu může horká voda, případně pára.

Točte všemi směry

Při holení elektrickým holicím strojkem je důležité točit rukou a strojkem všemi směry, protože vousy rostou všemi směry asměr jejich růstu se točí. Odborně se tomu říká růstový vír a proto je potřeba vousy oholit všemi směry.

Netlačte

Tím, že svůj holicí strojek zaboříte do pokožky, nedocílíte hladšího oholení, ale zcela jistě si podráždíte kůži.

Popořádku

Nejprve si oholte tváře, pak krk a až nakonec bradu a knír.

Hlídejte si hranice

Dejte si pozor na kontury, místa, kde vousy přecházejí ve vlasy (před ušima a na krku), protože
když zajedete moc vysoko, odholíte si i zástřih a to nevypadá dobře. Stačí jen se podívat do zrcadla, když se blížíte na tváři moc vysoko.

Napínejte

V místech, kde máte pokožku volnější, ji druhou rukou napněte. Strojek bude lépe brát a to i delší vousy.

Dělejte grimasy

Vždy zkontrolujte oholení kolem nosu a koutků úst, tam jsou místa, která se obtížně holí. Stačí jen pomoci si mimikou. Nebojte se na sebe dělat grimasy, vzpomeňte si na ženu, jaké obličeje na sebe dělá, když se líčí.

Ošetřujte kolínskou a krémem

Po holení ostrými břity je potřeba pokožku ošetřit. Není nad klasickou kolínskou s 80% obsahem alkoholu. Pro navrácení přirozeného filmu pokožky doporučujeme použít krém po holení. 

Oplachujte hlavici

Během holení hlavici pravidelně oplachujte. Není nic horšího,než nechat zaschnout mýdlo a vousy v hlavici.
 

 

Související články