FACESTARReceptyHVĚZDNÝ SOUBOJ V KUCHYNI: NEJLEPŠÍ KUCHAŘI JSOU CHLAPI, TAHLE DVOJICE VÁM TO...

HVĚZDNÝ SOUBOJ V KUCHYNI: NEJLEPŠÍ KUCHAŘI JSOU CHLAPI, TAHLE DVOJICE VÁM TO ZAVAŘÍ?!

Čím je tato kuchařka zvláštní

Čím je tato kuchařka zvláštní

Jsem moc rád, že recepty vyjdou v tištěné formě. Je to určitý milník v naší práci, která se stává něčím hmatatelným. Celkově to byl zábavný rok, a to nejen díky zážitkům z natáčení. Naučil jsem se být více kreativní. Zatímco v běžné kuchařské praxi nejdříve vymyslíme recept a pak sháníme suroviny, tady je to naopak. Díky projektu společnosti Lidl mám možnost oslovit širší publikum a přispět k propagaci gastronomie u nás. Mám velkou radost z toho, že jsem mohl ve svých receptech ukázat i složitější postupy, jako je konfitování nebo marinování,“ komentoval Roman Paulus, michelinský šéfkuchař hotelu Radisson Blu Alcron.

V čem se tento projekt liší od ostatních kuchařek? Kuchaři vymýšlejí každý týden nový recept na zadaný produkt, který je v daný týden v prodejnách Lidl vždy za akční cenu. Je to praktické, protože často právě tímto způsobem nakupujeme potraviny.

A jak spolupráci zhodnotil jeho sok Marcel Ihnačák? „Jsem velmi rád, že mohu novým receptem inspirovat každý týden nejen Slováky, ale i Čechy. A to je to, co mě na této spolupráci nejvíce naplňuje – kreativně vymýšlet nová jídla, která zvládnou i méně zdatní kuchaři. Těší mě, že součástí projektu je i tato nádherná kniha plná výborných receptů,“ uvedl Marcel Ihnačák.

Zbrusu nová kuchařská kniha obsahuje 104 receptů – 52 receptů od Romana Pauluse a 52 od Marcela Ihnačáka. Recepty jsou rozděleny do kategorií drůbež, maso, polévky, saláty, sýry, rýže a těstoviny, ryby. Hlavním komunikačním kanálem zůstane i nadále webová stránka www.kuchynelidlu.cz, kde jsou kromě receptů i video recepty a praktické rady a triky.

and

Související články