FACESTARŽivotní stylHUBNETE SKUTEČNĚ EFEKTIVNĚ? ZJISTĚTE, KTERÉ DIETY A SPORTY BYLY V LOŇSKÉM ROCE...

HUBNETE SKUTEČNĚ EFEKTIVNĚ? ZJISTĚTE, KTERÉ DIETY A SPORTY BYLY V LOŇSKÉM ROCE NEJÚČINNĚJŠÍ!

Na prvním místě v žebříčku všech prostředků, jejichž pomocí dosahujeme požadovaného efektu zeštíhlení postavy, je jednoznačně úprava jídelníčku. Hned druhé místo patří pohybu a třetí příčku obsazuje estetické medicína a všechna její zeštíhlující a bodyformingová ošetření. Které diety, sporty a lékařské zákroky jsou nejoblíbenější?

Na prvním místě v žebříčku všech prostředků, jejichž pomocí dosahujeme požadovaného efektu zeštíhlení postavy, je jednoznačně úprava jídelníčku. Hned druhé místo patří pohybu a třetí příčku obsazuje estetické medicína a všechna její zeštíhlující a bodyformingová ošetření. Které diety, sporty a lékařské zákroky jsou nejoblíbenější?

5 nejpopulárnějších diet:

1. Dieta 5:2

Jedná se o střídání dnů, kdy jíme, s dny, kdy dodržujeme půst. Pět dní v týdnu se normálně stravujeme a dva dny držíme půst. Tato dieta významně redukuje příjem kalorií, a proto funguje. Dny půstu však pro některé lidi můžou znamenat nepříjemné změny nálady či neschopnost se soustředit a horší spánek.

2. Dukanova dieta

Tato dieta spočívá v nižším příjmu uhlohydrátů a vyšším příjmu bílkovin. Není určeno, kolik jídla můžete sníst, ale musíte se držet přesných požadavků na kvalitu jídla během čtyř fází diety. V první fázi nejíte ani zeleninu a důsledně se musíte vyhýbat tukům. V dalších fázích můžete jíst určité množství ovoce a zeleniny.

3. Paleolitická dieta

Strava často označovaná zkráceným slovem paleo napodobuje stravu, kterou lidé přijímali v období paleolitu, kdy nepěstovali zemědělské plodiny. Jíte tedy to, co lze ulovit nebo sbírat. Žádné obiloviny, mléčné výrobky, rafinovaný cukr, brambory a sůl. Tato strava je bohatá na bílkoviny a omezuje uhlohydráty.

4. Atkinsova dieta

Další dieta založená na nízkém příjmu uhlohydrátů a vysokém příjmu bílkovin, nese název Atkinsonova dieta. Na rozdíl od Dukanovy diety dovoluje jíst tuky i některou zeleninu v první fázi.

5. Alkalická dieta

Tato dieta vychází z poznatku, že dnešní strava v našem těle produkuje příliš velké množství kyselin, což vede k přibírání na váze. Způsob, jak snížit aciditu v těle, je konzumace velkého množství ovoce a zeleniny a omezení masa, obilnin, cukru, mléčných výrobků, kofeinu, alkoholu a tepelně zpracovaných potravin.

andflickr.com/BedihA Beser

5 nejpopulárnějších cvičení:

1. Jogging

Jogging zlepšuje metabolismus, zvyšuje kondici a vytrvalost a velmi účinně pomáhá zbavovat se nadbytečného tuku. Jediné,co je k němu potřeba, je pár dobrých bot. Zátěž je třeba zvyšovat postupně a pomalu, aby netrpěla kolena.

andflickr.com/Ed Yourdon

2. Chůze

Chůze je dobrá pro ty, kdo mají např. problémy s klouby a běh by pro ně byl příliš velkou zátěží. Chůze může být při hubnutí dokonce efektivnější než běh. A nemusíte chodit sami, ve dvou či více lidech se hubne lépe!

andflickr.com/Kevin Meredith

3. Posilování

Při posilování se nejen zbavujete tuku, ale také budujete svaly. Právě budování svalů je jedním z nejefektivnějších způsobů, jak spalovat tuky.

andflickr.com/Ryan Nelson

4. Cyklistika

Jízda na kole je jedním z nejlepších sportů na posílení srdeční činnosti. Nejlepší je pohyb na čerstvém vzduchu v přírodě, ne na silnici plné aut.

andflickr.com/Franz-Michael S. Mellbin

5. Plavání

Tato zdánlivě nenáročná činnost pomáhá spálit spoustu kalorií. Možná právě proto je plavání tak oblíbené. Kdo uplave denně několik bazénů, začne se brzy cítit mnohem lépe.

andflickr.com/Paulo Rodrigues

5 nejpopulárnějších lékařských zákroků:

1. Liposukce břicha a boků

Klasika plastické chirurgie, která s postavou dokáže zázraky. Na klinice Asklepion navíc používají jako jediní v ČR radiofrekvenční liposukci BodyTite, která kromě toho, že odsaje přebytečný tuk, zároveň vypne kůži a vyhladí celulitidu.

2. Liposukce stehen a kolen

Oblast kolen je často považována za neřešitelnou, ale opak je pravdou. Při liposukci umí chirurg najít a odsát přebytečný tuk z kolenních valů a zformovat tak luxusní nožky. Stehna navíc liposukce BodyTite zbaví pomocí radiofrekvenční energie celulitidy a výsledek je pak dokonalý.

3. Bodyforming LPG

Přístroj LPG je v současnosti na klinice Asklepion nejoblíbenějším mezi neinvazivními zákroky. Dokáže účinně urychlit hojení řezů po liposukci, po kterých nezůstanou žádné viditelné jizvy – na to se ve světě využívá již 30 let. Mechanickými stimuly také účinně regeneruje kůži i svaly, odbourává tuk a tvaruje křivky k dokonalosti.

4. Likvidace tuku mrazem Cooltech

Kryolipolýza, tedy likvidace tukových buněk chladem, v uplynulém roce ztratila svou prestiž stejně rychle, jako si ji získala. Na vině byly nejrůznější napodobeniny, které prodávaly kosmetické salony na slevových portálech za pár korun. Prestiž tomuto ošetření nyní vrací Cooltech. Přístroj rozpouští tukové buňky zmrazením na -8°C, a proto jsou jeho výsledky se zchlazovacími metodami nesrovnatelné. Bezpečné a klinicky testované hubnutí přináší skutečné výsledky a katapultovalo toto ošetření v našem žebříčku na úžasné čtvrté místo.

5. Formování postavy Velashape II

Světová jednička v neinvazivním hubnutí je v Asklepionu teprve krátce, přesto ji její výsledky dokázaly katapultovat do TOP 5. Pracuje na principu radiofrekvence, ultrazvuku a mechanického stimulu a výsledky měření po sérii doporučených 4 ošetření zkouškami a více než 3,5 milionu zákroků po celém světě mluví za vše: -5,9 cm na hýždích, -2,5 cm na stehnech, -7,4 cm na břiše. Kromě zeštíhlení si výborně poradí také s celulitidou.

Související články