Test čajů: Zahřejí, zlepší vám náladu i zaženou chuť na sladké!

Dopřejte si lahodný čaj a chvilku pohody.

Čaj najdete asi v každé české domácnosti. Je jich nepřeberné množství. My vám dnes ukážeme takové, jaké si jistě zamilujete. My sami jsme v redakci všechny vyzkoušeli a každý z nás si našel „ten svůj“.

Čaj o páté?

U nás se anglické pití čaje o páté hodině příliš nedrží, nicméně tento nápoj je u nás neméně oblíbený. Někdo ho pije denně, jiný ve společnosti a jindy zase pomáhá při nemocech, jako je například chřipka. Ať tak, či tak, rozhodně se stal součástí našich životů.

Čaj se hodí pro pití v soukromí i pro návštěvy.
Čaj se skvěle hodí ke sladkém i slanému pečivu. Jeho pití může být vaší chvilkou pohody nebo také společenskou událostí, když k čajovému servisu usednete s přáteli či rodinou.

Čaj s léčivými účinky

Bylinky jsou pomocníky při neduzích, protože každá z nich má své zdraví prospěšné účinky. Mountain Herbs od Teekanne je ideální kombinací máty, heřmánku a kopřivy. Díky tomu zbavuje trávicích potíží a navrací organismus do rovnováhy.

Heřmánek zklidňuje a zlepšuje spánek, kopřiva čistí organismus a máta upravuje zažívání. Bylinky jsou ještě doplněny skořicí, která osvěžuje a podporuje chuť k jídlu, a lékořicí – známou svými pozitivními účinky na žaludek. Chuť dotváří citrónová tráva.

Redaktorka Katka: „Vždycky, když jsem ve stresu, odnáší to moje strava. Je nevyvážená a někdy se ani vůbec nestihnu najíst. Já vím, je to špatný zlozvyk. Samozřejmě taková situace přináší problémy s trávením. Pití Mountain Herbs mi ale pomáhá, cítím se mnohem líp.“

Heřmánkový čaj dokáže pomoci od mnohých neduhů.
Heřmánek dokáže mírnit křeče, působit protizánětlivě a dezinfikovat. Proto se také někdy výluh doporučuje k omývání ran v ústech. V případě čaje Mountain Herbs je v kombinaci s dalšími blahodárnými bylinkami – kopřivou a mátou. Teekanne

Evergreen zelený čaj

O zeleném čaji bylo napsáno mnohé. Je opravdovým evergreenem mezi čaji. Obsahuje antioxidanty, které jsou právě nyní potřeba k posílení imunity, aby se dokázala vyrovnat s čím dál chladnějším počasím a přechody z tepla do zimy. Vyzkoušejte jemný a chutný Green Tea od Teekanne. A pokud vás už chřipka ve své moci má, zabojujte proti ní s Green Tea Lemon.

Zelený čaj je báječný v kombinaci s kyselou chutí citronu.
Podle archeologických nálezů se čaj pije téměř 5 000 let. Zelený se používal v tradiční čínské, indické, thajské a japonské medicíně. Teekanne

Afrikou dýchající Rooibos

Nápoj, který je oblíbený hlavně v jižní Africe, nachází své stoupence i u nás. Voní dálkami, je jemný, a přitom působivě aromatický. Je ideálním pitím pro chvíle odpočinku, protože má relaxační účinky. Obsahuje prospěšné antioxidanty, ale žádný kofein. V případě Rooibos Vanilla a Rooibos Caramel je s lehkým náznakem sladké chuti.

Redaktorka Lucka: „Tyhle dva čaje jsou perfektní! Vanilka i karamel dodávají takovou jemnou nasládlost. Mile mě překvapilo, že jsou bez kofeinu. Barvou mi totiž připomínají černý čaj, takže jsem chybně předpokládala, že ho obsahovat budou.“

Rooibos je skvělým nápojem z keře Čajovník kapský.
Rooibos je velice oblíbeným nápojem v jižní Africe. Připravuje se z keře Čajovec kapský. Ochutnejte ho i vy. Teekanne

Limitované edice s ovocem

Pro ty z vás, co máte nejraději ovocné čaje, si v Teekanne připravili působivé limitované edice. My jsme vyzkoušeli LOVE a DESIRE. První z nich v sobě ukrývá granátové jablko a broskev, druhá zase neodolatelnou kombinaci čokolády a třešní. Obě báječně voní a skutečně vás naladí na notu pohody.

Redaktorka Jana se zkoušení čajů trochu bránila, protože je prý nemusí. Nakonec jí ale přece jen jeden zachutnal. Možná díky její lásce k čokoládě u ní DESIRE vyhrál na plné čáře. „Je výborný. Chutná mi to, jak se v něm spojuje ovoce s typickou sladkostí čokolády,“ prohlásila a ihned si krabičku se zbylými sáčky odnesla domů.

Teekanne LOVE a DESIRE - skvělá volba pro ty, co milují ovocné čaje.
Milovníky ovocných čajů jistě potěší limitované edice LOVE a DESIRE. Jedna v sobě snoubí granátové jablko a broskev a druhá zase třešně a čokoládu. Teekanne