FACESTARReceptyHranolky i maso v jednom? Smažte horkým vzduchem

Hranolky i maso v jednom? Smažte horkým vzduchem

Smažená jídla. Milujete je, ale bráníte se jim, jak jen to jde. Protože přece nejsou zdravá, tloustne se po nich a bůh ví co všechno ještě dalšího. Přitom tak dobře chutnají! Přestaňte bojovat, naučíme vás smažit bez tuku.

Smažené jídlo je chutné a křupavé, ale pozor má také vysoký obsah tuku a kalorií, to bohužel zvyšuje riziko mnoha zdravotních problémů. Pokud si budete dopřávat smažené potraviny pravidelně, pravděpodobnost, že ztloustnete je vysoká, neboť podle výzkumů konzumace smaženého jídla více než čtyřikrát týdně zvyšuje riziko obezity o 50 %. A navíc se zvyšuje se i riziko cévní mozkové příhody, srdečních onemocnění a cukrovky.

Smažení horkým vzduchem

Hitem poslední doby jsou horkovzdušné fritézy, kde díky horkovzdušné technologii fritujete pouze na minimálním množství oleje, kterým povrch jídla potřete. Součástí takových kuchyňských pomocníků je vysoce výkonná turbína, díky níž se jídlo nepřipravuje ponořené v oleji, ale v horkém vzduchu, který proudí uvnitř. Na přípravu potravin je tak potřeba jen minimální množství oleje.

S tukem nezhubnete

Když už vás přepadne chuť na nějaké jídlo, které není z nejzdravějších, je horkovzdušná fritéza ideálním řešením. Například hranolky v ní připravíte za méně než 20 minut, a to s pouhou jednou lžící oleje. Fritéza zajišťuje jemné a pomalé pečení, které zachovává zdraví prospěšné vitaminy a přírodní aroma čerstvých surovin.

Hranolky i maso v jednom? Jde to!

Samotná příprava jídel v horkovzdušné fritéze je něco mezi smažením a pečením. Připravovat v nich můžete totiž všechna svá oblíbená jídla. Navíc jednotlivé potraviny nemusíte dělat zvlášť, například maso se zeleninou můžete připravovat najednou, což vám ušetří spoustu času.

Jednoduchost až na prvním místě

Ovládání je opravdu jednoduché: potraviny vložíte do fritézy, přidáte jednu lžíci oleje a případně koření a přístroj zapnete. Inteligentní systém kvalitních horkovzdušných fritéz se postará o udržení optimální teploty, o rovnoměrné rozmístění oleje se zase postará míchací lopatka, která potraviny jemně promíchává.

Do fritování tak nemusíme prakticky vůbec zasahovat. Díky časovači si snadno nastavíte dobu, po kterou chcete, aby se jídlo fritovalo a přístroj vás zvukovým signálem upozorní, že je vše hotové. Určitě oceníte i jednoduché čištění fritézy, u většiny přístrojů na trhu jsou všechny odnímatelné části snadno omyvatelné a vhodné dokonce i do myčky.

Kvalita zaručena German Quality

Na trhu aktuálně najdete horkovzdušnou fritézu Severin FR 2445 v černo-stříbrném provedení. S tímto spotřebičem, můžete odteď připravovat chutná jídla daleko zdravěji. Dopřejte si všestranné a rychlé fritování bez zbytečného přídavku oleje či tuku. S inovativním technologií „German Quality“ si připravíte pokrm pomocí horkého vzduchu místo smažení.

zdroj: Severin

Výkonný pomocník v kuchyni

Uvnitř fritézy Severin o příkonu 2 000 W cirkuluje horký vzduch. Kapacita vnitřního košíku, jenž je opatřený nepřilnavým povrchem, 5 litrů umožní připravovat velké porce, až 1 500 hranolek najednou.

Intuitivní ovládání

Ovládání probíhá pouhým dotykem na displeji. Teplotu lze regulovat od 80 do 200 °C dle potřeby, individuálně lze nastavovat také čas. Můžete rovněž využít 8 automatických programů, které se postarají o optimální nastavení. Vybírat tak můžete z programů pro hranolky, maso, kuřecí maso, krevety, zeleninu, ryby, slaninu, a dokonce program pečení. Praktická je funkce paměti pro všechny tyto automatické programy.

Související články