FACESTARŽivotní stylHoroskop můžeme vnímat jako mapu života, říká astroložka

Horoskop můžeme vnímat jako mapu života, říká astroložka

Markéta Vostrá je astroložka, spisovatelka, šéfredaktorka časopisu Rituals, vykladačka Tarotu a zdá se, že má i recept na mládí.

Markéto, co všechno dokáže horoskop prozradit o člověku?

Horoskop můžeme vnímat jako mapu života, ve které dokážeme přečíst nejen náš charakter, dispozice pro rozvoj a dynamiku ušlechtilých vlastností i pochopení a následnou transformaci a integraci toho, co můžeme nazvat „temnou stránkou“ bytosti, což je vlastně stagnující, rigidní, pozitivně nevyužívaná energie. Něco na způsob sklepa, ve kterém nikdo sto let nebyl, a netuší, co v něm vlastně je. Je potřeba najít odvahu k tomu, objevit v sobě tato neznámá místa, uklidit je, vyvětrat a dát jim určitou užitečnost a smysluplnost. Horoskop je souborem našich dosažených dovedností, talentů, dispozic, možností, ale i deficitů, které je potřeba žitím doplnit.

Chápu to tedy dobře tak, že horoskop je dispozice, nikoli nic definitivního?

Ano, je to platforma, ze které vyrůstá náš život, a je jen na nás, jakým způsobem tuto možnost uchopíme. Zda jako výzvu, úžasnou dobrodružnou cestu, která nás nechá vyzrát do nejvyšších pater možností našeho horoskopu, či jako nepohodlnou nutnost, kdy odmítáme žít svůj osud, zaneseni představami o něčem úplně jiném ruku v ruce s křivdou, že se nám děje celoživotně újma.

foto archiv Markéta Vostrá

Dá se například v horoskopu vyčíst i to, jaký má člověk vztah sám k sobě, ke svému tělu?

Určitě, vztah k sobě samému je základní kvalitou, která určuje kvalitu vztahovosti s druhými i druhých k nám. Sebepřijetím i kladným vztahem ke svému bytí se nám výrazně zlepšuje vztahovost s druhými. Pokud někdo jen těžce snáší sám sebe, tento stav se velmi propisuje do toho, jak k němu přistupují druzí.

Tím se dostáváme k tématu vzhledu i péče o sebe.

Naše fyzické tělo můžeme přirovnat k autu, které jsme dostali na tuto dobrodružnou výpravu zvanou život na Zemi. Tělo nemůže existovat bez duše a duše bez těla. Je tedy potřeba starat se o všechny své složky stejně účinně a láskyplně, neboť jsme multidimenzionální bytostí. Dávat fyzickému tělu dobrou, výživnou stravu, dostatek spánku a odpočinku i dostatek aktivit. Naše mysl potřebuje ušlechtilou četbu a podněty k přemýšlení, naše duše krásu a umění, naše srdce lásku a blízkost druhých. Toto je velmi rozsáhlé téma, které by vydalo na knihu.

Vyzkoušejte pečující balzám na rty z portfolia kosmetiky s organickým extraktem z banánů. (mussabody.cz)

Jak o sebe pečuješ ty? Zdá se, že čaruješ?

Čaroděj – děj čáry života, schopnost ovlivňovat, tvarovat, a smysluplně prožívat své děje. Snažím se o to, ale netvrdím, že vždy se zdarem. Jsme tu zkrátka ve škole života. Co se týká péče, našla jsem si za roky to, co mi vyhovuje a dělá dobře. Ať je to strava, skladba každodenního života, pohybu.

Revitalizační šámpón na vlasy Mussa Canaria (mussabody.cz)

Můžeš nám prozradit, jakou používáš kosmetiku?

Jsem věrný člověk, a pokud mi něco maximálně vyhovuje, nemám důvod nic měnit. V případě kosmetiky jsem si našla či se ke mně dostala kanárská kosmetika Mussa a mých pět smyslů vědělo, že toto je láska na celý život.

Čím je tato kosmetika zajímavá?

Tím, že zcela naplňuje mé priority. Tou první je, že není testována na zvířatech, je přírodní a přesto k přírodě velice šetrná. Je účinná a pro mne neskutečně či spíše opravdu skutečně příjemná svoji texturou, vůní, pocitem pleti.

Máš nějaký oblíbený produkt?

Používám průběžně celou řadu této kosmetiky, protože je pro mne velice ucelená a nacházím v ní vše, co potřebuji v každodennosti. Mým favoritem jsou překrásně vonící tělová másla. Vůně banánů, kokosových ořechů, manga, aloe vera a dalších úžasných ingrediencí dává pocit dovolené na Kanárských ostrovech.

Ručně vyráběné přírodní mýdlo bez obsahu umělých složek, zanechává pokožku rukou jemnou, hedvábnou a hydratrovanou. (mussabody.cz)

Pro více informací navštivte www.marketa-tarot.cz.

 

 

 

 

 

Související články