FACESTARBydleníHledáte dokonalost v praní? Vyzkoušeli jsme za vás!

Hledáte dokonalost v praní? Vyzkoušeli jsme za vás!

Gorenje W98F65I/I je volně stojící automatická pračka s kapacitou až 9 kg prádla. Chlubí se energetickou třídou A+++(-20%), tedy o 50 % nižší spotřebou energie než je u energetické třídy A, výkonným bezkartáčovým bez uhlíkovým motorem, který snižuje mechanické napětí a opotřebení a inovativním tvarem bubnu SpaDrum z kvalitní nerezavějící oceli s mimořádně hladkým povrchem.

Gorenje W98F65I/I je volně stojící automatická pračka s kapacitou až 9 kg prádla. Chlubí se energetickou třídou A+++(-20%), tedy o 50 % nižší spotřebou energie než je u energetické třídy A, výkonným bezkartáčovým bez uhlíkovým motorem, který snižuje mechanické napětí a opotřebení a inovativním tvarem bubnu SpaDrum z kvalitní nerezavějící oceli s mimořádně hladkým povrchem.

Nastavte si, co potřebujete

To, co nás z pohledů budoucího uživatele hlavně zajímalo, byla především jednoduchost a přizpůsobivost ovládání a samozřejmě kvalita praní. Pračka patří do řady produktů s technologií SensoCARE umožnující velkou variabilitu pracích režimů. Nabízí více jak třicítku přednastavených programů. Vysoký počet programů ovšem leckdy nemusí být uživatelsky přívětivý – co si budeme povídat, většinou asi máte 3-4 oblíbené programy, které využíváte a které odpovídají vašemu životnímu stylu a vašim potřebám. To, co u této pračky přívětivé rozhodně je, je možnost vlastního nastavení praní pro všechny programy.

Je libo krátký program či tiché noční praní?

Pár přednastavených programů však stojí za zmínění. Pokud jste alergici nebo máte citlivou pokožku, oceníte programy Bavlna a Ochrana citlivé pokožky, které využívají delšího pracího cyklu s větším množstvím vody a extra mácháním. Ti, kdo žijí opravdu aktivním životem a nemají čas sedět přes den u pračky, využijí program NightWash, neboli tiché praní pro noční provoz. Při tomto programu se buben točí pomaleji a jemněji, aby se co nejvíce snížily rušivé zvuky a vibrace. Pravda, program si vezme více času, ale to v noci ničemu nevadí.

Program SportWash určený pro sportovní oblečení je nastaven tak, aby se při praní neponičily syntetické tkaniny  – využívá jemné otáčení prádla ve velkém množství vody při 30 až 40 °C. Velmi oblíbeným se jistě stane i program Rychlé 17′ praní, které umožnuje během čtvrt hodinky osvěžit při teplotě 30 °C méně znečištěné prádlo.

V jednoduchosti je síla

Ovládání pračky je vcelku jednoduché a intuitivní. LCD display je přehledný a volba jednotlivých produktů jednoduchá. Pomocí jednoho tlačítka si můžete odložit start, nastavit konec praní, zvolit praní za studena, samozřejmostí je i nastavitelný počet otáček odstředění, které lze i přeskočit. Velmi praktické je osvětlení bubnu a zvukový signál ukončení praní.

Pračka využívá senzorovou technologie SensorIQ, kdy senzor nastavuje všechny parametry praní podle množství prádla v bubnu a využívá tak optimální množství vody a energie. Další senzory hlídají hladinu vody – pračka disponuje ochranou proti přetečení a má i dětskou pojistku.

Praktický test splněn na výbornou

Možná si z dětství ještě pamatujte po bytě poskakující hlučnou Tatramatku… technologie jsou však dnes o mílový krok dále a praní se tak stalo jednoduchou, tichou a vysoce efektivní záležitostí. Tomu odpovídá i testovaný model, který nás překvapil velkou variabilitou programů, velmi nízkými vibracemi a nízkou hlučností i při nejvyšší rychlosti odstředění a kvalitou praní. V praktickém testu pračka obstála na výbornou. Spolu s běžným pracím práškem si poradila se skvrnami od ovoce, rajčat, másla, vína, kávy, trávy i make-upu. Prádlo bylo čisté, dobře vymáchané a i velmi tenké silonky vydržely prací cyklus bez známek poničení. Rychlý program byl opravdu rychlý a dodržel inzerovanou dobu, noční program naopak velmi tichý.

Plus:

Nízká spotřeba

Možnost vlastního nastavení programů

Osvětlení bubnu

Rychlý program

Tichý noční chod

Mínus:

Možná až mnoho programů, díky čemuž je display trochu nepřehledný

Vlastní míra odstředění nelze nastavit pro každý program

 

Vypadá to, že pračka Gorenje W98F65I/I je účinným pomocníkem, ať je váš životní styl jakýkoliv. Za nás plný počet hvězd  andandandandand    

Související články