FACESTARBydleníGrily Napoleon, ten pravý rodinný poklad z Kanady

Grily Napoleon, ten pravý rodinný poklad z Kanady

Co milujeme na letních párty? Jsou to přátelé, rodina a dobré jídlo na dobrém grilu! Dnes už grilování není jen výsadou pro milovníky masa. Taková grilovaná zelenina či sýry jsou excelentní pochoutkou! A protože chceme mít požitek co nejlepší, je dobré se zaměřit i na kvalitu venkovních grilů.

Oheň je magický element, který nás odedávna přitahuje. Naučili jsme se ovládat oheň a tím mohl začít náš technologický vývoj. Kdo dokázal založit a ovládat oheň, mohl přežít. Nejprve pro obživu, pak pro zpracování dřeva a později také pro zpracování kovů. V moderní době nás pečení na ohni a grilování stále přitahuje – jídlo se tak přirozeně stává nejen přísunem energie, ale hlavně komunitním zážitkem, důvodem setkání se s přáteli a rodinou. Chvíle, které jsou nyní tak cenné.

A protože léto a doba zahradních párty se blíží, nastudovali jsme si příběh nejznámějšího výrobce grilů na americkém trhu – Napoleona®. Pod tímto jménem se neskrývá slavný francouzský vojevůdce, ale rodinná firma z kanadského Ontaria, která už od roku 1981 produkuje špičkové designové zahradní grily a příslušenství. Nejprve začali v městečku Barrie pod názvem Wolf Steel Ltd. s výrobou ocelových zábradlí. Nakonec expandovali a pod názvem Napoleon® se zaměřili na výrobu krbových kamen a zahradních grilů. Stali se jednou z nejúspěšnějších firem v oboru.

zdroj: Napoleon

Kořeny až v Německu

A čemu vděčí za svůj úspěch? Snad tomu, co je tak drží pohromadě: rodině. Wolfgang Schroeter pochází původem z východního Německa. V roce 1969 se rozhodl pro emigraci do Kanady a svou cestu prožil na nákladní lodi plující z Hamburku. Avšak začít v nové zemi, navíc s omezenou znalostí anglického jazyka, nebylo jednoduché. Naštěstí se mohl obrátit na podporu krajanů, kde poznal také svou budoucí ženu Ingrid. Její kořeny mimochodem sahají až k nám do Aše.

Wolfgang a Ingrid se semknuli jako rodina a dnes jim pomáhají už i jejich synové Chris a Stephen. Loajálnost je tím poutem, které spojuje více než 1 500 zaměstnanců a přes 4 000 nezávislých prodejců, mimo jiné i z České republiky. Na českém trhu pusobí již 8 let, letos rozšiřuje svoji nabídku i dostupnost svých produktů.

Pokud se chcete vyhnout připáleným surovinám a užít si grilování v radosti a pohodě, Napoleon® vám nabízí jak plynové, tak klasické grily. Stačí jen dát vychladit šampaňské a párty může začít!

zdroj: Napoleon

Související články