FACESTARŽivotní stylFOTKY Z DOVOLENÉ, VIDEA, NEBO OBLÍBENÁ HUDBA V OHROŽENÍ! PORADÍME VÁM, JAK...

FOTKY Z DOVOLENÉ, VIDEA, NEBO OBLÍBENÁ HUDBA V OHROŽENÍ! PORADÍME VÁM, JAK NEPŘÍJÍT O TO NEJCENNĚJŠÍ

Kam zálohovat

Kam zálohovat

Pokud jde o záložní data, nemusíme příliš řešit jejich snadnou dostupnost. V tom případě dobře poslouží pevný disk, který nemusí být vestavěný v počítači, který aktuálně používáme. Disk využijeme v případě, že bude potřeba naše záložní data obnovit. Větší komfort poskytují externí pevné disky, které se k počítači snadno připojí nejčastěji přes USB rozhraní.

Ukládání dat na optická média (disky CD, DVD a BluRay) již není tak rozšířené, jako bývalo v dřívějších dobách. Nevýhodou těchto disků je malá kapacita a krátká životnost. Malá kapacita je problémem i u flash disků a paměťových karet. U těch se však neustále zvyšuje.

Z optických médií mají nejvyšší kapacitu BluRay disky, na dvouvrstvé se vejde 50 GB dat. Ovšem je k nim potřeba speciální vypalovačka, která není běžnou součástí počítačů. U notebooků se dnes upouští i od CD a DVD mechanik.

and

Kam ukládat data, se kterými pracujeme

Data, která potřebujeme k práci, potřebujeme mít snadno dostupná. Můžeme využívat právě již zmíněných externích pevných disků, které mají vysokou kapacitu, nebo zařízení s nižší kapacitou, jako jsou USB flash disky, jejichž výhodou jsou malé rozměry a snadné přenášení.

Paměťové karty se nejlépe hodí k uchovávání a přenášení menšího objemu dat, a to mezi různými zařízeními, jakými je počítač nebo notebook, tablet či smartphone – do těchto zařízení je třeba pořizovat miniaturní micro SD nebo micro SDHC karty, které do větších zařízení a čteček vkládáme pomocí adaptéru.

and

and

Cloudová úložiště

Čím dál oblíbenějšími se stávají cloudová úložiště, ke kterým máme přístup přes internet. Přistupuje se k nim pomocí aplikace na počítači nebo na mobilním zařízení, k některým cloudovým službám lze přistupovat i přes webové rozhraní v internetovém prohlížeči.

Cloudová úložiště mají řadu výhod – rozhodně jsou výhodná pro firmy, které díky nim nemusí pořizovat svá vlastní úložiště. Data jsou na vzdálených serverech, a tak příliš nezáleží na výkonnosti našich strojů. Můžeme k nim také přistupovat z různých zařízení, nezávisle na tom, kde se zrovna pohybujeme. Jediné, co potřebujeme, je připojení k internetu, případně nainstalovaná aplikace.

Další výhodou je spolehlivost a bezpečnost a také snadná dostupnost pro běžné uživatele. Soubory uložené v cloudu můžete také sdílet s dalšími uživateli, což ocení zejména ti, kteří např. pracují na společném projektu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Související články