Fitko na cesty: Fitify je nově i na chytrých hodinkách od Huawei

Huawei uvádí pro své chytré hodinky a sportovní náramky populární fitness aplikaci Fitify. Ta je určena pro tréninky bez nutnosti jakéhokoliv dodatečného vybavení. Fitify se tak stala první evropskou aplikací třetí strany, kterou lze na nositelnou elektroniku Huawei nainstalovat. Nativní aplikace Fitify je ke stažení také v rychle se rozšiřující AppGallery.

Je to poprvé, co vývojáři z regionu CEE & Nordic vydali aplikaci pro nositelná zařízení Huawei. Česká aplikace Fitify je zároveň i první svého druhu v kategorii fitness a zdraví mimo Čínu.

Uvedení aplikace na oceňované chytré hodinky WATCH GT 2 Pro představuje pro Huawei milník dokazující fakt, že společnost je připravena integrovat aplikace třetích stran pro svou náramkovou nositelnou elektroniku celosvětově. 

Seznamte se s Fitify

Fitify kombinuje fyzioterapeutické a sportovní vědecké znalosti s AI a informatikou, aby uživateli poskytovala na nositelném zařízení nebo telefonu trénink přizpůsobený na míru.

Rodokmen aplikace mluví sám za sebe. S databází více než 900 cvičení (má největší databázi typů cvičení v rámci AppGallery) a 200 miliony dokončených tréninků nyní Fitify pomáhá dostat se do formy více než 10 milionům uživatelů ve více než 170 zemích světa v celkem 18 jazycích včetně češtiny. Po každém cvičení aplikace kombinuje zpětnou vazbu uživatele s vlastní umělou inteligencí a optimalizuje tak jeho další fitness výsledky. Společnost odhaduje, že v loňském roce napomohla spálení 26 miliard kalorií.

Otevření aplikacím třetích stran

Vydáním aplikace Fitify pro svá nositelná zařízení dává Huawei jasně najevo odhodlání spolupracovat s vývojáři a značkami na dalších aplikacích v neustále rostoucím portfoliu nositelné elektroniky. Zatímco dříve byla nositelná zařízení Huawei obvykle distribuována s předinstalovanými aplikacemi vlastní výroby, po uvedení HUAWEI WATCH GT 2 Pro loni v září je společnost nyní otevřena značkám a poskytovatelům obsahu pro vývoj aplikací třetích stran.

V oblasti nositelných zařízení jsme na trhu v Číně lídrem a pro tuto kategorii rychle budujeme tržní podíl i v dalších zemích,“ říká Derek Yu, viceprezident společnosti Huawei CEE &  Nordic ve společnosti Huawei Consumer Business Group. „Ve třetím čtvrtletí 2020 jsme celosvětově dodali 10,7 milionu chytrých hodinek a náramků, což znamená meziroční nárůst o 88,1 %. Celkově jsme dosáhli tržního podílu 19,5 %. Debutovou spoluprací s aplikací Fitify pro nositelnou elektroniku jsme vyslali jasný signál i mnoha dalším vysoce kvalitním vývojářům. Naše nositelná zařízení se stávají neuvěřitelně populárními a vy můžete těžit z toho, že jste součástí AppGallery a celého ekosystému Huawei.“

Vstříc vývojářům

V rámci integrace do AppGallery využili vývojáři Fitify pět integračních sad vyvinutých v HMS (Huawei Mobile Services). Patří mezi ně:

  • Account Kit, který poskytuje vývojářům jednoduché, bezpečné a rychlé přihlášení a autorizaci;
  • Push Kit, který vytvoří kanál pro zasílání zpráv z cloudu do zařízení. Vývojářům umožňuje v reálném čase posílat zprávy do vlastních aplikací na zařízeních uživatelů;
  • In-App-purchases Kit, který usnadňuje nákupy virtuálních produktů a umožňuje snadnou platbu;
  • Analytics Kit nabízí bohatou škálu přednastavených analytických modelů, které vývojářům pomáhají získat hlubší přehled o uživatelích, produktech a obsahu;
  • Wear Engine usnadňuje sdílení funkcí a služeb mezi telefonem a nositelnou elektronikou a zaručuje tak bohaté interaktivní zážitky.

Vývojáře aplikace Fitify inspirovala ke spolupráci s Huawei rychle rostoucí globální uživatelská základna firmy i samotný potenciál nositelných zařízení Huawei. Martin Mazanec, generální ředitel společnosti Fitify, k tomu říká: „Představení Fitify v AppGallery bylo jedním z našich milníků. Vidíme obrovský potenciál v oslovení neustále rostoucího počtu uživatelů Huawei a těšíme se na další spolupráci.“

and

Huawei si obecně klade za cíl poskytovat celospektrální provozní podporu všem poskytovatelům aplikací, která pokrývá celý cyklus od nápadů, vývoje a distribuce až po provoz a analýzu dat. Matouš Skála, technický ředitel Fitify, ke spolupráci s Huawei poznamenává: „Bezproblémová integrace SDK a API nám pomohla ve skutečně rychlém vytvoření aplikace. Veškeré otázky a problémy, se kterými jsme se během tvůrčího procesu setkali, jsme s týmem podpory Huawei rychle vyřešili.“