FACESTARKulturaFESTIVAL POZDNÍ SBĚR LÁKÁ NA ŽIVÉ KVETY! POMOC DOSTANOU DĚTI S KOMBINOVANÝM...

FESTIVAL POZDNÍ SBĚR LÁKÁ NA ŽIVÉ KVETY! POMOC DOSTANOU DĚTI S KOMBINOVANÝM POSTIŽENÍM!

Komu festival pomáhá?

Komu festival pomáhá?

Posláním tohoto festivalu je, jak již název napovídá, sbírka na různé charitativní projekty. Každý rok se výtěžek ze vstupného předá vybrané neziskové organizaci – letos to bude obecně prospěšná společnost Pink Crocodile, která pomáhá dětem s těžkým kombinovaným postižením. Tato organizace dětem poskytuje vzdělání a další služby a také se jim snaží pomoci, aby se mohly i se svými rodinami začlenit do běžné společnosti a aby jejich život byl co nejkvalitnější. Pink Crocodile bojuje za práva všech dětí v ČR s kombinovaným postižením, za jejich vzdělání, životní úroveň a šance srovnatelné s dětmi v ostatních zemích EU.

Pozdní sběr

Na festivalu vystoupí oblbení intrpreti a skupiny Živé kvety, Calm, Season, Petr Nikl, Holden Caulfield, Martina Trchlová trio, Emozpěv a další. Také uvidíte zajímavá představení divadla Anička a letadýlko a loutkového divadla Krasohled. Pestrý program doplní držitelka Ceny Jiřího Ortena Jana Šrámková autorským čtením své nové knihy Zázemí. Dále návštěvníky čeká festivalové tržiště, kde najdete stánky nejen s občerstvením, ale také s knihami a zajímavými věcmi pro děti či bazárek s oblečením, do něhož se mohou aktivně zapojit všichni příchozí. Pro nejmenší návštěvníky bude k dispozici originální hrací koutek a workshopy.

Chceme otevřít prostor rockového klubu i skupině lidí, která se do něj běžně nedostane, tedy rodičům s dětmi,“ říká Eliška Baloghová, mluvčí festivalu Pozdní sběr, „naše zacílení na děti je vidět i ve výběru letošního partnera, tedy Pink Crocodile. Velmi si vážíme jejich nekonečné snahy v péči o děti s těžkým kombinovaným postižením.“

Ředitelka vzdělávacího programu Pink Crocodile Dagmar Hermannová, dodává: „Máme velkou radost, že můžeme s festivalem Pozdní sběr spolupracovat, vážíme si každé podpory našich aktivit. Za předchozích sedm ročníků se již etabloval na české kulturní scéně a vždy dokázal přitáhnout nejen kvalitní účinkující, ale hlavně množství návštěvníků.“

Vstupenky koupíte v předprodeji v síti TICKETSTREAM a v den konání akce na místě. Pro více informací o Pink Crocodile navštivte stránky www.pink-crocodile.org/cs, informace o festivalu najdete na www.pozdnisber.net.         

and

Související články