FACESTARReceptyFANTASTICKÁ PODZIMNÍ DEKORACE NEBO LAHODNÁ POLÉVKA? PUSŤTE SE DO OBOJÍHO SAMI DOMA!

FANTASTICKÁ PODZIMNÍ DEKORACE NEBO LAHODNÁ POLÉVKA? PUSŤTE SE DO OBOJÍHO SAMI DOMA!

Sezóna dýní v české republice trvá od začátku září do poloviny listopadu. Obliba dýní u nás rok od roku stoupá – jen v prodejnách Tesco jich zákazníci nakoupí desítky tun.

Sezóna dýní v české republice trvá od začátku září do poloviny listopadu. Obliba dýní u nás rok od roku stoupá – jen v prodejnách Tesco jich zákazníci nakoupí desítky tun.

Nejoblíbenější dýně v české kuchyni

Mezi nejprodávanější patří odrůda hokkaido, která se jako jediná z dýní před zpracováním neloupe. Její chuť je podobná chuti pečených kaštanů. „Poptávka po dýni hokkaido rok od roku roste. Již během měsíce září jsme letos prodali na tisíce kusů. Je oblíbená pro svou bezkonkurenční chuť a také pro velmi jednoduché zpracování v kuchyni,“ uvádí Stanislava Mele manažerka nákupu kategorie ovoce a zelenina společnosti Tesco. Naopak dýni máslovou, kterou lze snadno rozpoznat díky jejímu hruškovitému tvaru i typické barvě, je při přípravě jídel třeba nejprve oloupat. Úsilí se ale vyplatí. Máslová dýně se hodí jak na polévky, tak na slané koláče nebo rizota. „V posledních letech jsme na prodejní pulty uvedli také dýni špagetovou. Světle zelené žíhané plody váží kolem dvou kil a dorůstají velikosti přibližně třiceti centimetrů. Při tepelné úpravě se tato dýně rozpadá na vlákna připomínající špagety. Odtud pochází její název. Hodí se na přípravu omáček k těstovinám nebo i na dýňové placičky,“ dodává Stanislava Mele. 

Spolu s dýněmi na pultech prodejen Tesco najdete i receptář, kde najdete inspiraci pro jejich zpracování. Tento receptář je zdarma přiložen ke speciální dýni na vaření.

and

Okrasné dýně a jejich využití

V letošní nabídce máme dýně okrasné, tedy menší plody, které jsou určeny pouze pro dekoraci. Zákazníci si jimi rádi zdobí jídelní stoly, kuchyně, obývací pokoje nebo terasy. Koncem října pak velmi stoupá zájem o maxi dýně, ze kterých se lehce vyrobí nejrůznější strašidla pro halloweenský večer. I letos jsou v obchodech Tesco v prodeji tyto dýně společně se šablonami pro vyřezávání,“ uzavírá Stanislava Mele.

Podívejte se na video, jak správně a rychle vydlabat dýni.  

Související články