FACESTARKulturaEROS RAMAZZOTTI: ITALSKÁ SUPERHVĚZDA SE PO DVOU LETECH VRACÍ DO ČESKÉ REPUBLIKY!

EROS RAMAZZOTTI: ITALSKÁ SUPERHVĚZDA SE PO DVOU LETECH VRACÍ DO ČESKÉ REPUBLIKY!

 

 

Zpěvák, skladatel, producent, zkrátka talent!

and

První výrazný úspěch zaznamenal už v roce 1984 na festivalu v San Remu. Jako jednadvacetiletý nováček soutěžil v rámci klání začínajících interpretů. Předvedl vlastní píseň „Terra promessa“, což stačilo k tomu, aby vzbudil pozornost jak u publika, tak u lovců talentů hned několika velkých gramofonových firem, které o Erose projevili velký zájem, především proto, že byl osobitý. Přinesl svěží melodický styl, v němž se typická italská kantiléna umně mísí s rockem, soulem a blues.

Vášeň, láska a velké emoce na straně jedné, civilní projev, inteligence, hudebnost na straně druhé – to vše najdete i v jeho prvních hitech, které ani po letech neztratily nic ze svého kouzla a mezi které patří: „Una storia importante“, „Adesso tu“, „Un cuore con le ali“, „Emozione dopo emozione“, „Ma che bello questo amore“, „Senza perdici di vista“, „La luce buona delle stelle“, „Solo con te“, „Se bastasse una canzone“ – stejně jako jeho první alba „Cuori agitati“ (1985), „I nuovi Eroi“ (1986), „In certi momenti“ (1987), „Musice é…“ (1988) nebo „In ogni senzo“ (1990).

Poslední pražský koncert

Eros Ramazzotti má na svém kontě téměř tři desítky alb. Během několik posledních let vydal nahrávky „E2“ (2007) a „Ale I Radici“ (2009), se kterou ve stejném dorazil koncertovat i do Prahy. V roce 2013 v Praze představil album „Noi“, jehož vydání ohlásil singl „Un angelo disteso Al Sole“. Spoluautoři skladby jsou Saverio Grimaldim a Luca Chiaravalli, který také produkoval album společně s Erosem.

Už od první poloviny osmdesátých let sklízí Eros Ramazzotti úspěchy nejen po celé Evropě. Například ve Španělsku točí výhradně ve španělštině, což má ohlas rovněž v Jižní Americe a ve Spojených státech, kde je vedle italské také velká španělská komunita. Své publikum však má také v Japonsku, na Filipínách nebo v Austrálii, vystupoval spolu s Eltonem Johnem, Rodem Stewartem, Sheryl Crowovou nebo s Joem Cockerem, a není to tak dlouho, co natočil velmi úspěšný duet s Tinou Turner.

Miláček žen vystoupí v říjnu v Praze

and

Eros Ramazzotti je oblíben především u žen. Právě spojení jeho přitažlivé sexy vizáže a hlasu s nezaměnitelnou barvou z něj dělá dráždivě svůdný objekt. „Jsem nepolepšitelný romantik,“ tvrdil v jednom z rozhovorů, ve kterém se dále přiznal, jak moc ho ještě baví fotbal, pobyt na venkově nebo jízda na koni. Jeho život ale určuje hudba. Nejsou to prý jenom koncerty, televize nebo natáčení videoklipů, ale řadu času se věnuje komponování anebo práci v nahrávacím studiu.

V České republice se v rámci samostatného koncertu a Live Nation představí potřetí, naposledy nadchnul fanoušky v roce 2013 v pražské O2 areně. Nyní se po dvou letech vrací představit mimo jiné i skladby ze své chystané novinky. Koncert se uskuteční 30. října 2015 opět v pražské O2 areně. Vstupenky jsou k dosátní v síti Ticketportal, tak neváhejte, tohle bude zážitek!

Související články