FACESTARŽivotní stylElektrokoloběžka: Vozítko, které vás dostane nejrychleji do práce

Elektrokoloběžka: Vozítko, které vás dostane nejrychleji do práce

Dnes patří mezi nejdostupnější dopravní prostředek s elektropohonem. Máme na mysli elektrokoloběžky. Díky snažší konstrukci stojí stále méně než elektrokola, navíc nevyžadují dlouhý trénink jízdní techniky. 

Při výběru elektrokoloběžky byste se měli ze všeho nejvíc zaměřit na kombinaci snadné přenosnosti a pohodlné jízdy. Malá kolečka u elektrokoloběžky si žádají hladký asfalt bez kamínků a nebo jednotnou dlažbu. Zato malé tvrdé pneumatiky snesou všechny nárazy do řídítek a současně více namáhají zabudovaný akumulátor a řídicí obvody.

Mezi nejrozšířenější elektrokoloběžku na našem trhu patří rozhodně model City Boss RX5. Představuje vyváženou kombinaci designu, výkonu a spolehlivosti. Patří mezi nejrychlejší, odolnější, zkrátka vše je na rozumné úrovni s výborným poměrem cena/výkon.

zdroj: City Boss

Radost na cestách

Bezúdržbový motor s ohromujícím výkonem 500 W svižně zrychluje i při zatížení 100 kg a vyveze vás i do prudšího kopce. Je rychlejší a zvládne i větší zátěž, takže se při jízdě do kopce nemusíte odrážet. S větším akumulátorem také slibuje delší dojezd a to až 35km na jedno plné nabití.

Elektrokoloběžka City Boss RX5 se dá složit i rozložit do 5 vteřin a snadno se vám vejde do kufru auta. Dá se tady využívat v rámci kombinované dopravy, kdy se autem dostanete na kraj města a do centra už pokračujete na koloběžce.

zdroj: City Boss

Po konstrukční stránce je to dokonalé vozítko. Díky leteckému hliníku dosáhl výrobce velmi nízké hmotnosti 16 kg, přičemž důmyslným mechanismem se dá koloběžka šikovně přenášet v ruce. Stačí pouze stisknout páčku v přední části konstrukce, sklopit a můžete ji vzít sebou.

zdroj: City Boss

Za každého počasí

Celá konstrukce je velmi pevná a odolná, takže koloběžce nevadí např. mírně prašné prostředí nebo ani lehký déšť či menší louže na silnici. Poradí si také s noční jízdou, když je vpředu a vzadu vybavena LED osvětlením. Na řídítkách najdeme na levé straně klasickou brzdu jako na kole, na pravé pak malou páčku pro akceleraci. Tlačítkem na displeji můžete snadno přepínat mezi 3 režimy pro omezení max. rychlosti.

zdroj: City Boss

Po zapnutí koloběžky je vždy aktivní naposledy nastavený režim: pomalý cca 20 km/h – bezpečná rychlost pro jízdu za zhoršených povětrnostních podmínek; střední cca 25 km/h – příjemná cestovní rychlost; rychlý cca 35 km/h – pro jízdu na cyklostezce šetřící váš čas. Navíc při delších cestách oceníte tempomat, který udržuje výkon koloběžky i bez stisknutého plynu, jednoduše po stisknutí brzdy funkci deaktivujete.

zdroj: City Boss

Transreflexní displej je skvěle čitelný i na přímém slunci či v noci a vy tak můžete sledovat aktuální stav baterie, aktuální rychlost, dobu jízdy a ujetou vzdálenost. V zadní části displeje je umistěný USB port, díky kterému můžet nabíjet váš mobilní telefon či tablet, a to buď za jízdy nebo při stojící koloběžce pomocí 2-hodinového časovače.

zdroj: City Boss

Koloběžka City Boss RX5 si zaslouží spoustu superlativů. Nejčastěji za to, jak moderně vypadá a jak zábavné je její řízení, dále za skvělé jízdní vlastnosti, možnost rychlého a snadného složení pro následný transport třeba i v MHD, či možnost dobíjení chytrého telefonu. A navíc si můžete vybrat ze dvou variant, černé nebo čistě bilé.

zdroj: City Boss

Související články