FACESTARŽivotní stylDESTINACE, KAM SE V ZIMĚ LÉTÁ ZA LÉTEM A NESTOJÍ TO MAJLANT!...

DESTINACE, KAM SE V ZIMĚ LÉTÁ ZA LÉTEM A NESTOJÍ TO MAJLANT! NAŠLI JSME JE!

Ze teplým počasím do Asie

Ze teplým počasím do Asie

Asijská exotika láká především teplým počasím. V oblíbeném Thajsku se teploty po celý rok prakticky nemění – pohybují se kolem 30 °C. Od listopadu až do února v severní polovině Thajska navíc neprší. Rozhodně je příjemné na chvíli nechat za sebou podzimní a zimní plískanice a užívat si pláží, palem a nádherných západů slunce. Najdete tam také exotikou přímo nabité barevné chrámy a za zmínku určitě stojí i vyhlášená kuchyně.

and

Evropa láká na výlety za nízké ceny

Evropské metropole se nemůžou v těchto měsících chlubit krásným počasím, ale například v Paříži jsou v zimě nejvyšší teploty kolem Vánoc a Silvestra. Bílé Vánoce tedy v této metropoli nezažijete, ale za podívanou rozhodně stojí vánoční trhy a ohňostroj u Eiffelovky, který neodmyslitelně patří k oslavám příchodu nového roku.

and

V Amsterdamu či Bruselu se čeští turisté v podzimních a zimních dnech rádi věnují návštěvám výstav, muzeí a zajímavých festivalů. K návštěvě evropských měst také lákají příznivé ceny letenek. „Do Evropy lze vycestovat za poměrně nízkou cenu. Z top destinací patřily mezi nejlevnější letenky do Amsterdamu, které jsme v říjnu prodávali i za 3 269 korun. Let do Bruselu a Paříže se dá pořídit za zhruba 5 tisíc korun a na podobnou sumu vyjde letenka do Moskvy,“ říká ředitel portálu Josef Trejbal. Uvedené destinace budou patřit podle jeho slov mezi nejpopulárnější také v listopadu.

Ruská zima v Moskvě

V Moskvě bývá na podzim chladněji než u nás, proto je rozhodně důležité nepodcenit přípravy. Skutečná zima v Moskvě většinou udeří v druhé polovině listopadu. Každopádně i v chladnějším obodobí má ruská metropole co nabídnout – ať už je to přehlídka zajímavé architektury, nebo třeba nový i starý Arbat. Zatímco ten nový se z původního tržiště proměnil v luxusní nákupní centrum pro turisty, starý Arbat kypí životem obyčejných lidí.

Kolik Češi utrácejí na podzim za letenky?

Zájem o letenky v podzimním období neustále stoupá. Češi utratili během loňského září a října přes portál Letuška.cz za letenky 313 milionů korun, což je o 40 milionů korun více než za stejné období roku 2012. Za letošní rok zatím nejsou kompletní čísla známá. „Očekáváme však obrat okolo 332 milionů korun,“ uzavírá Trejbal.

and

and

and

and

Související články