FACESTARŽivotní stylDEPRESE NA JAŘE? NIC PŘEKVAPIVÉHO! VÍTE, JAK NEJLÉPE ZAHNAT JARNÍ SMUTKY?

DEPRESE NA JAŘE? NIC PŘEKVAPIVÉHO! VÍTE, JAK NEJLÉPE ZAHNAT JARNÍ SMUTKY?

 

 

Pokud se tedy právě na jaře necítíte právě dobře, nebojte, není to nic neobvyklého. Pochopitelně, že pokud někdo trpí skutečně bipolární poruchou, tedy onemocněním, které vzniká naprosto nezávisle na naší náladě a tím, co se kolem nás děje, těžko si může sám pomoci a je třeba bezpodmínečně vyhledat lékařskou pomoc. Pokud váš nepříjemný stav skutečně pramení pouze ze špatné nálady, lze s tím mnohé dělat. Pochopitelně, že hybatelem všeho dění jste jen a pouze vy, kteří jediní můžete své jarní smutky a chmury zahnat. Jak na to?

Hýbejte se!

Na jaře je naštěstí možností pohybu stále více. Můžete se prostě vypravit na procházku s holemi (stále populárnější nordic walking), projet se na bruslích, vypravit se do boulderingového centra, začít skákat na trampolínách, zahrát si prvně beach volejbal venku, vypravit se do venkovní posilovny, které vznikají jako houby po dešti, či třeba si půjčit šlapadlo a projet se po řece. Jakýkoliv pohyb jednak odvádí mysl pozitivním směrem a navíc se díky němu vyplavují endorfiny, neboli hormony dobré nálady.

Pojídejte L-tryptofan

Na udržení dobré nálady má nemalý vliv L-tryptofan, který je součástí různých doplňků stravy, nebo ho najdeme v červeném mase. Vybírejte si to skutečně kvalitní a pochopitelně čerstvé, nikoliv mražené.

Vyspěte se dostatečně

Na jaře se mění čas, který nám ukradne jednu hodinu. Málokdo začne chodit spát odpovědně o hodinu dříve a výsledkem je nevyspání a podrážděnost. Myslete tedy na tuto časovou újmu a spěte dostatečně.

Pijte  

Pamatujte na dostatečnou hydrataci. Zapomeňte na nápoje s mnoha minerály a bublinkami, pijte prostě vodu z kohoutku s limetkovou šťávou, nebo bylinkové či ovocné čaje. Ty navíc nemusíte ani sladit. 

Související články