Den dětí: Oslavte ho s barevnými dobrotami

Blíží se Den dětí a tak vymyslete pro své ratolesti něco originálního a nezapomenutelného. Připravte si společně dobrotu na oslavu jejich dne. Vyzkoušejte speciální dětské recepty, které potěší každý mlsný jazýček.

Den dětí slaví rodiče s dětmi společně, proto jsme se rozhodli připravit jednoduché recepty z našich výrobků, které zvládnou malí i velcí a zároveň budou zábavou pro tento den,“ říká Ing. Radka Benešová Marketing manager Mlékárny Valašské Meziříčí. „Do receptu jsme použili i naši novinku Bílý jogurt z Valašska bifido, který obsahuje zdravé bakterie Bifidobacterium, BB-12®, jež mají řadu pozitivních účinku na naše zdraví,“ dodává Radka Benešová.

Odlehčené skořicové lívance

Suroviny:

200 g Bílý jogurt z Valašska bifido
60 g celozrnné mouky
2 lžičky třtinového cukru
2 lžičky prášku do pečiva
špetka soli
1 skořicový cukr
30 ml mléka
1vejce 

and

Postup přípravy:

Smícháme všechny sypké směsi dohromady a zvlášť všechny tekuté. Následně pak zamícháme tyto dvě směsi dohromady. Pokud je těsto příliš husté, zředíme mlékem. Smažíme nasucho nebo na trošce olivového oleje. Na jeden lívanec většinou vychází na 1 až 2 polévkové lžíce. Podáváme s domácí marmeládou nebo s javorovým sirupem. 

Nepečený dort s Kysanou smetanou z Valašska

Suroviny:

3-4 Kysané smetany z Valašska
2 balíčky dětských piškotů nebo piškoty cukrářské
cukr moučka
Čerstvá smetana ke šlehání z Valašska
kompotované ovoce nebo čerstvé dle sezony
želatina v sáčku

and

Postup přípravy:

Připravíme formu na dort kulatou nebo hranatou. Dno poklademe dětskými piškoty nebo můžeme použít i piškoty cukrářské. Mezitím v misce smícháme Kysanou smetanu z Mlékárny Valašské Meziříčí a ušlehanou Čerstvou smetanu z Mlékárny Valašské Meziříčí, přidáme cukr podle chuti a vzniklou hmotu navrstvíme na piškoty. Poklademe ovocem dle sezonnosti nebo můžeme i ovoce kompotované. Pokud používáme kompot, přecedíme šťávu a později použijeme do želatiny.

Na ovoce dáme piškoty a opět zakryjeme smetanovou směsí a poklademe ovocem. Poslední vrstvu piškotů a smetany nakonec ozdobně položíme ovocem. Připravíme želatinu podle návodu na sáčku. Každý výrobce udává jiný poměr ovocné šťávy a sypké želatiny. Necháme trošku vychladnout a nalijeme na dort. Kdo nemá rád želatinu, nechá vrchní vrstvu jen s ovocem. Dáme do chladu a druhý den podáváme.

Tuto variantu nepečeného dortu lze připravit i jako dezert. Podle počtu strávníků zvolíme velikost a počet skleniček. Ty naplníme stejným způsobme jako bychom plnili jednu velkou formu.

and

Den dětí

V roce 1949 Mezinárodní demokratická federace žen vyhlásila Den pro ochranu dětí. Důvodem k vyhlášení bylo masové zabíjení žen a dětí v Lidicích v roce 1942 a také ve francouzském Ouradouru v roce 1944. Datum oslav bylo ustanoveno na 1. červen.

Den pro ochranu dětí se začal slavit rok po jeho vyhlášení – tedy 1. června 1950 a k oslavám se tehdy připojilo více než 50 zemí světa a oslavy pak probíhaly každý rok. Některé státy převzaly datum a postupně se ze Dne pro ochranu dětí stal Den dětí nebo také jiným názvem Mezinárodní den dětí. Československo, a později i Česká republika, také převzaly toto datum, a proto se i u nás slaví Mezinárodní den dětí na začátku června.

and